Kuidas Suitsetamist Maha Jätta

Kirjutas Toomas
Article248067750

 (24 korda hinnatud)

Suitsetamine on suitsetajale meeldiv tegevus, kuid tervislikel kaalutlustel oleks mõistlik sigarettide tarbimist vähendada või sootuks suitsetamine lõpetada. Kui soovid oma elu muuta, siis siin on mõned nipid, kuidas toime tulla.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt väljakutsuv

Vajalikud asjad

  • mittesuitsetavad sõbrad
  • motiveeritud soov suitsetamisest loobuda
  • nikotiininätsud või -plaastrid
  • toetavad sõbrad
1
Katsu vabaneda stressist. Stress on enamasti põhjuseks, miks üldse suitsetama hakatakse, tusasena ringi käies ja pinges olles otsitakse võimalusi lõõgastumiseks. Vaata, mis toimub su ümber, suhtle inimestega, leiad rõõme mujalt kui suitsunurgast.
2
Leia sõber või seltskond, kes ei suitseta – oma sõpru ei tule muidugi hüljata, kuid kui sa veedad aega inimestega, kes suitsetavad edasi, siis on väga tõenäoline, et ka sina teed seda edasi - lihtsalt seltskonna mõttes.
3
Tegele asjadega, mis sind huvitavad! Leia endale tegevust. Pidevalt tegevuses olles unustad, et sul on vaja suitsetada või sul ei tekigi vaba hetke, et suitsetada. Asjade kordasaatmine hoiab pea selge ja motivatsiooni kõrge.
4
Kahjulikud ained sigaretis (pilt: emrupdate.com) Mõtle veidi, sigaretisuits kahjustab nii sinu kui ümbritsejate tervist.
5
Ole võitja! (pilt: chinadaily.com) Loo võistlusmoment mõne tuttavaga, kes samuti üritab suitsetamisest loobuda, kes peab näiteks 3 kuud vastu ilma olles. Allaandja ostku tublile jätkajale kopsakas auhind; pärast 3 kuud suitsetamata olemist peaks olema aga soov sigareti järele olema oluliselt kahanenud.
6
Mahajätmise esimestel päevadel näri nikotiininätsu, kui vajadus sigareti järele on tõeliselt suur. Need maitsevad küll kohutavalt, kuid teenivad oma eesmärki väga hästi. Suitsuisu kaob ära.
7
Toitu tervislikult. Toitu tervislikult ja ole füüsiliselt aktiivne.

Nipid ja hoiatused

  • Ära mõtle suitsetamisele, mõtle sellele, kuidas saaksid oma kehale täna veel head teha (joo raviteed, mine sörkima või viska palli peale jms).
  • Aitab sööminegi suitsuisu leevendada, ole siiski ettevaatlik, kuna enamus mahajätjaid kogeb seoses mahajätmisega hüppelist kehakaalu kasvu - ole liikuv ning jälgi toitumist.
  • Erilist isu kasvu võid täheldada õhtustel tundidel enne magamaminekut, võitle sellega, et end mitte käest lasta, joo näiteks klaas vett kõhu täis rammimise asemel.
  • Kui sale olemine pole sulle oluline, hoia külmik varustatud selliste õhtuste puhkude tarbeks.

Kommentaarid

Toomas

Toomas

Medal_bronze_2 Veteran 2 564 punkti

Kategooria: Tervis