Kuidas Orkutis Stiilselt Sõpradele Pilti Scrappida

Kirjutas Toomas
Article3295218970

 (14 korda hinnatud)

Vürtsita oma scrap-e isikupärasusega, lisa pilte!

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • algteadmised html-ist
  • pilt internetis
1
Vali internetist pilt, mida soovid sõbrale scrapbooki lisada. Et saaksid pildi scrapbooki lisada, peab olema see pilt saadaval internetis. Ükskõik, kas see on pilt.ee, nagi.ee, rate.ee või orkut.com, igal veebis saadaoleval pildil on oma unikaalne aadress, mille järgi ta leitav on.
2
Tee kindlaks pildi aadress, mida soovid lisada. Kui kasutad Internet Explorerit, tee pildil paremklikk, vali menüüst alumine valik Properties (Atribuudid), avanenud aknas on kuvatud Address (URL), mida saab pärast kopeerida.

Kui kasutad Firefoxi, tee pildil paremklikk ja vali menüüst "View Image", siis kuvab brauseriaknas ainult soovitud pildi, aadressiribal vastavalt selle pildi veebiaadressi. Võid valida ka "Copy Image Location", siis kopeerib pildi aadressi arvutile mällu, pärast saab sealt kohe vajalikku kohta Paste-da.
3
Kopeeri scrapbooki sammus nr 4 olev kood ja asenda <p></p> märkide vahel olev tekst millega ise soovid, need märgid tähendavad HTML keeles lõigu algust ja lõppu, pärast scrapis <> märkide vahel olevaid asju ja märke endid näha ei jää. Pildi aadress peab olema omakorda jutumärkide vahel, see asenda pildi aadressiga (mille said eelmise sammu õpetust järgides), mida soovid sõbrale panna. Height ja width tähendavad vastavalt pildi kõrgust ja laiust pikslites, nendega võid samuti mängida, kuidas soovid. <b> ja </b> märkide vahel olev tekst kuvatakse rasvases kirjas. [8)] tähendab orkuti scrapikeeles päikseprillidega emotikoni.
4
Kood:
<p>"Ivol saag lärmab nii kõvasti..."</p>
<p><b>"Mis sa ütlesid, ma ei kuulnud, mul saag lärmab nii kõvasti!" </b>[8)]</p>
<img src="http://pai.pri.ee/ajaloolinealbum/kujur.jpg" height="400" width="300">

5
Step3655127944 Vaata scrapi eelvaadet, selleks vajuta nuppu Preview (eelvaade). Kui kõik ok, vajuta Post scrap.
6
Pilti on võimalik postitada ka lingina, et temal klikkides suunataks edasi mingile veebilehele, näiteks www.kuidas.ee. Selleks tuleb <img... ette lisada järgnev kood: <a href="www.kuidas.ee"> ja kõige lõppu lisada </a>, seega pilt oleks lõpuks selline:
Kood:
<p>"Ivol saag lärmab nii kõvasti..."</p>
<p><b>"Mis sa ütlesid, ma ei kuulnud, mul saag lärmab nii kõvasti!" </b>[8)]</p>
<a href="www.kuidas.ee"><img src="http://pai.pri.ee/ajaloolinealbum/kujur.jpg" height="400" width="300"></a>

7
Step3952681394 Pildi lisamiseks võid kasutada ka nuppu "add photo", kuid sealtkaudu ei õnnestu sul määrata pildi mõõtmeid, mis eeldaks, et muudad pildi enne tema internetti laadimist oma arvutis soovitud suurusesse. Add photo kaudu lisamiseks vajuta "add photo", avanenud aknas vali "Web Address (URL)", kopeeri pildi link lahtrisse "Image URL" ja vaata, kas tekib pilt sinnasamasse aknasse. Kui jah, vajuta "Select Image" ja pilt tuleb scrapi.

Nipid ja hoiatused

  • Ära postita pornot ja jõledusi.

Kommentaarid

Toomas

Toomas

Medal_bronze_2 Veteran 2 564 punkti

Kategooria: Internet