Kuidas Kasutada www.kuidas.ee Portaali

Kirjutas Toomas
Article2205368412KxL4XZ

 (53 korda hinnatud)

Sa oled milleski hea ja osav? Sa nägid mingi asja kallal kurja vaeva ja said selle lõpuks tehtud? Ära hoia teadmisi enda teada! Kuskil on kindlasti keegi, kes internetis vastavat juhist leida proovib, kuid tulutult. Vormista oma toimivad lahendused õpetusteks Kuidas.ee artiklite näol, mida on hea ja mugav lugeda ning ka välja printida. Kuidas.ee on uus tegija eestikeelses veebis, toomaks kätte ja vahendamaks kasutajalt kasutajale eestikeelseid lihtsaid, selgeid, illustreeritud õpetusi, kuidas midagi teha. Kuidas.ee nime kuuldes peaks olema kohe selge, mida siit leida võiks. Kuidas.ee sisuks on õpetused, juhendamised, tegemised, teadmised, mille kohta on võimalik alustada küsimus sõnaga "kuidas". Sisu saab lehele nii Kuidas.ee aktiivse meeskonna poolt kui ka kasutajate poolt, kes soovivad oma teadmisi teistega jagada ja teenida seeläbi lugupidamist, tuntust ning Kuidas.ee punkte. Kui leiad, et mõnest sinu oskusest võiks kellelegi kasu olla, jaga oma teadmisi Kuidas.ee vahendusel. Tere tulemast Kuidas.ee kasutajate hulka, meil on igaüks ekspert!

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • arvuti
  • internet
  • teadmised
  • teadmishimu
1
Kuidas.ee kasutajaks registreerimise nupp Registreeru kasutajaks vajutades nupul "registreeru". Kasutajana on sul võimalus artikleid kommenteerida ja hinnata, kirjutada teistele kasutajatele, luua oma profiil , mida teised näevad, koguda Kuidas.ee tarkusepunkte.
2
Kuidas.ee artikli kirjutamise alustamise nupp Artikli sisestamiseks vajuta oma konto lehel või avalehel nuppu "kirjuta artikkel". Artikli kirjutamine koosneb neljast sammust: "alusta", "lisa sammud", "lisa kategooriad", "avalikusta". Eelnevast sammust järgneva juurde liikumiseks vajuta nuppu "salvesta ja jätka".
3
Artikli juhtpildi lisamine Artiklile saad ilustamiseks, sammude detailsemaks illustreerimiseks või lihtsalt parema arusaamise huvides lisada pilte. Artikli alustamise etapi "Alusta" juures saab lisada artikli põhipildi, mida kuvatakse artikli päises, kui artikkel on lugemiseks avatud, ja esilehel artikli juures, kui artikkel on nii hea, et on sattunud esilehele. Sammude lisamise etapi "lisa sammud" juures saab lisada pildi igale sammule eraldi. Piltide kummagi külje minimaalne mõõt on 320px
4
Sammude teksti redigeerimise nupud Artikli sammude lisamise juures on sinu käsutuses sammude tekstikastid, kuhu kirjuta õpetus sammhaaval, iga samm omaette kasti. Kui kolmest esialgsest sammust jääb väheks, lisa samme juurde "lisa uus samm" nupuga. Sammudes saad teksti eristada tehes teda paksuks, pannes teda kaldu, joonides teda alla, tehes ta lingiks. Programmeerimisalaste õpetuste juures saab koodi kirjutada eraldi koodi lahtritesse, mis lõpuks näeb välja nii:
Kood:
<link>www.kuidas.ee</link>
<tekst>Kas sul on midagi teistele õpetada?</tekst>

Lihtsalt vali soovitud tekst (tee aktiivseks) ja vajuta nuppu, millist vaja.
Kui soovid sammude järjekorda sammude sisestamise juures muuta, haara hiirega parasjagu aktiivsest sammust (kui klõpsata sammu tekstilahtril, siis samm muutub oranžikaks ja on aktiivne) ja lohista teda üles-alla soovitud positsioonile.
5
Step2585722183 Iga artikkel kuulub oma sisult mõnda kategooriasse. Artiklile leiad õige kategooria vastavast loendist artikli sisestamise kolmandas etapis "lisa kategooria". Kategooria lisamiseks tee esimeses lahtris aktiivseks teema, kuhu artikkel kuulub, teises kastis avaneb siis täpsem teemadering, milles ühe teema aktiivseks tegemisel kuvatakse juba kolmandas lahtris lõppkategooriad, sealt tee soovitud valik aktiivseks (siniseks) ja vajuta nuppu "lisa valitud kategooriasse". Tekib rida, mis ütleb, kuhu kategooriasse su artikkel lisatud on. Ühele artiklile võib määrata kuni 5 kategooriat, vähemalt üks on kohustuslik.
6
Lisa artiklile ka märksõnad. Märksõnapilv on kuvatud avalehel, kui pilves mõnel märksõnal klikata, kuvatakse kõik artiklid, milles on see märksõna määratud. Märksõna peab olema kindlasti üks sõna, kahe või enama sõna puhul võtab süsteem iga sõna eraldi märksõnaks, ole tähelepanelik!
7
Artikli avalikustamine Neljandale, avalikustamise etapile liikununa on võimalus vaadata artiklit eelvaates ja salvestada artikkel mustandina, kui ei soovi veel avalikustada. "Avalikusta artikkel" vajutades läheb artikkel ülevaatamiseks Kuidas.ee administraatoritele, kes otsustavad, kas artikkel avalikustada või mitte.
8
Artikli pildi vaatamine Kuidas.ee-s Artikli vaatamiseks klõpsa artikli nimel ja artikkel avaneb. Soovitud artikli leidmiseks navigeeri õige kategooriani kasutades vasakul küljel olevat kategooriate menüüd või vajutades sakki Artiklid. Artiklite leidmiseks võid kasutada ka otsingut. Artiklile lisatud piltide vaatamiseks klõpsa pildil, avanenud vaates järgmise pildini (kui on) liikumiseks klikka hiirekursoriga pildi parempoolsel serval või avaneval noolekesel, tagasi eelmise juurde liikumiseks klikka pildi vasakpoolsel serval või avaneval noolekesel.
9
Artikli hindamiseks vajuta viietärnilisel real vasakult lugedes nii mitmendal tärnil, millist hinnet soovid artiklile anda. Hinnata saab ka külastajana lehel viibides. Artikli kommenteerimiseks pead olema kasutajaks registreerinud ja sisse loginud.

Nipid ja hoiatused

  • Kuidas.ee kasutamine ja artiklite kirjutamine võib tekitada sõltuvust.

Kommentaarid

Toomas

Toomas

Medal_bronze_2 Veteran 2 564 punkti

Kategooria: Internet