Kuidas Aeglaseks Jäänud Arvuti Kiiremaks Teha

Kirjutas Toomas
Article1490057532FRacsI

 (41 korda hinnatud)

Kui arvuti on jäänud aeglaseks, võid tema kiiruse taastamiseks teha läbi järgnevad sammud.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt väljakutsuv

Vajalikud asjad

  • administraatori õigused arvutis
1
Control Panel (Juhtpaneel) -> Add/Remove Programs (Programmide lisamine või eemaldamine) Kontrolli, kas arvutis on mittevajaminevaid programme ja eemalda need (Juhtpaneel -> Add/Remove Programs kuvab listi installitud programmidest).
2
Paigalda arvutisse CCleaner ning puhasta sellega nii kõvaketas kui ka register. Kasuta vaikeväärtusi, mis programmis on määratud, kui ei tea, kas peaksid midagi muutma. Programm on lihtne ning arusaadav, puhastab kõvaketta efektiivselt jäänukfailidest ning korrastab registrit.
3
Kustuta kõvakettalt mahukad failid, mida sa tead, et sul enam vaja ei lähe.
4
Tee arvutile viirusskaneering, kasutades selleks arvutis olevat viirustõrjetarkvara. Juhul, kui masinas viirustõrje üldse puudub, kasuta kodukasutaja jaoks tasuta saadaolevaid Avast! Free või AVG Free antiviirusprogramme. Tee scan ja eemalda või paiguta tarkvara abil karantiini, mis viirustõrje leiab. Tihtipeale on arvuti aegluse põhjuseks just soovimatult tulnud tarkvara.

Täiendava skaneeringu võid teha Malwarebytes' Anti-Malware ja Panda Cloud Antiviruse tasuta versiooniga (Downloadi leiab lehekülje allosast).
5
Kasuta ka tasuta Ad-Aware nuhkvaratõrjet skaneerimaks arvutit ja eemaldamaks arvutist nuhkvara.
6
Step1743485834TqihAD Tee Disk Cleanup. Vastava tööriista leiad, kui liigud Start -> Programs -> Accessories -> System Tools -> Disk Cleanup. Pärast mõningast arvutamist avaneb sulle aken, kus võid panna linnukese igasse kohta ja vajuta OK.
7
Disk Defragmenter Käivita Disk Defragmenter, leiad selle samast kohast, kust Disk Cleanup-i, Start -> Programs -> Accessories -> System Tools -> Disk Defragmenter. Vajuta Defragment ja kõvaketta failifragmentide ümberpaigutamine algab. See võib võtta tunde, kuid lase see protsess lõpuni teha.
8
Vaata üle arvuti Startup nimekiri. Paljud mittevajalikud programmid käivituvad koos arvutiga, kuigi kasutad neid üsna harva. See koormab RAM-i ja teeb arvuti aeglasemaks. Kuidas Startup nimekirja muuta, vaata siit.
9
Services (süsteemiteenused) Pane seisma mõned service'd, mida sa arvad, et sa ei kasuta. Need, mida kasutad harva, pane käivitumise väärtuseks Manual. Selleks liigu Control Panel -> Administrative Tools -> Services, avanenud aknas kuvab saadaolevad süsteemi teenused.

Nipid ja hoiatused

  • Kui arvuti ei muutunud pärast nende punktide läbimist piisavalt kiireks, tuleks kaaluda RAM-i lisamist, mille vähesus on samuti üsna tihti arvuti aegluse põhjustajaks.
  • Kui sa ei ole arvuti kiirust tõstma asudes päris kindel, mis sa teed, küsi kelleltki nõu või jäta see samm vahele, mille suhtes tunned ebakindlust.

Kommentaarid

Toomas

Toomas

Medal_bronze_2 Veteran 2 564 punkti

Kategooria: Arvutid