Kuidas Reisiks Ette Valmistuda

Kirjutas Marih
Article3563981521AGo88Q

 (24 korda hinnatud)

Sind on ootamas reis. Kellele poleks tuttav kiirkorras asjade pakkimine või tunne "ma jätsin midagi maha"? Olgu pikk või lühike, alati on tarvis teada paari punkti, mida meeles pidada. Reisipalavikus võivad need punktid aga kergelt ununeda, siinkohal väike abinõu.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • Natuke aega
  • Spordikott või reisikohver
1
Kui on plaanis reisida riigist välja, veendu, et kindlasti oleks kaasas pass või ID-kaart. See on kõige peamine!
Kui aega on veidi enam võiks ära teha ka reisikindlustuse.
2
Igale reisile on vaja kaasa võtta mingi rahasumma, planeeri elu nii, et see rahasumma õigel hetkel ikkagi olemas oleks. Seda läheb vaja alates majutusest kuni jäätiseni, mida tasuta ei anta. Reisil ära unusta kogutud tarkusi: kunagi ei tohi oma raha hoida ühes kohas ja korraga koos. See tähendab seda, et jaota oma rahad ning peida kõik erinevatesse kohtadesse ära, sel juhul on sul halvimategi variantide juures alati varuvariant olemas.
3
Alusta tähtsaimatest asjadest, olenevalt reisitüübist. Kindlasti on tarvis erinevaid jalanõusid, pükse, seelikuid, pluuse, pesu, kui on plaan minna pikemale reisile. Kindlasti mitte unustada ka hügieenitarbeid!
4
Kui eelnevalt nimetatud asjad on pakitud tasuks mõelda ka väiksemate asjade peale nagu näiteks, kas sinu mobiiltelefoni aku peab terve reisi vastu või mitte(juhul kui see teile tähtis on), sel juhul tuleks pakkida kaasa ka telefonilaadija. Ehk ka MP3, fotoaparaat, peegel, mõni raamat ja nii edasi?
5
Mõelda tasub ka sellele, kas sihtpunktis on kõik eluks vajalik olemas. Näiteks kas magamiskohas on linad, tekid, padjapüürid. Võibolla oleks kasulik ka kaasa võtta magamiskott, pakk tikke, küünlad, taskulamp, patareid vms. ?
6
Praeguseks peaks olemas olema juba üksjagu asju, enamvähem kõik, et toime tulla igasugustes tingimustes. See tähendab, et pakitud peaks juba olema vastavalt erinevatele ilmastikuoludele jalanõusid, pluuse, pükse, särke, soojemaid riideid, telefon ja laadija, fotoaparaat, MP3, hambahari ja hambapasta, pesemisvahendid, rätik ja ehk ka mõned tarvilikumad pisiasjad. Kontrolli kõik ikka ilusti üle ja mõtle sellele, mis sorti reis ette võetakse ning kas midagi ei ununenud.
7
Kui asjad on pakitud, mõtle peas veelkord kõik rahulikult üle ja head reisi!

Nipid ja hoiatused

  • Pigem teha aeglaselt ja korralikult kui kiiresti ja valesti. Tähendab seda, et aeglaselt sättides võid sa isegi kokkuvõtlikult aega säästa kui selle asemel kiiresti rahmeldada ja hiljem asju uuesti ja uuesti pakkida kuna midagi on unustatud.
  • Kontroll, kontroll ja veelkord kontroll. Ei ole ju hea pärast kaugel avastada, et midagi jäi maha.

Kommentaarid

Marih

Marih

Medal_silver_1 Uustulnuk 94 punkti

Kategooria: Reisimine