Kuidas Osta Viirpapagoid

Kirjutas Marju
Article1217629868CMqoT1

 (30 korda hinnatud)

Enne sulelise lemmiku soetamist tuleks kindlasti linnukeste kohta uurida täiendavat informatsiooni näiteks internetist, kust seda leidub suures koguses. Samuti tuleks meeles pidada, et linnu kasvatamine on tõsine vastutus ning nendega tegelemine nõuab pikka aega - viirpapagoi elab keskmiselt 8-15 aastat. Õpetusest saate teada, kuidas valida endale papagoi, kes oleks noor, terve ning pakuks Teile rõõmu pikkadeks aastateks.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • Aeg
  • Huvi viirpapagoide vastu
  • Valmisostetud linnupuur
  • Vastutustunne
1
Viirpapagoid on üldiselt võimalik osta kas loomakauplustest või linnukasvatajatelt. Hinnad on kauplustes küll tavaliselt veidike kallimad.
2
Vanemal linnul on silma ümber hästi märgatav valge rõngas Osta tuleks võimalikult noor lind (~5-6 nädalat vana), kuna noori linde on lihtsam õpetada, treenida ning nende toitumisharjumusi kujundada.
Noorel linnul on suured süsimustad silmad, neile pole valget rõngast veel silmade ümber kujunenud. Linnukeste otsmikku ja pead kattev laineline muster kaob esimese sulgimise käigus (~4-5 kuu vanuselt), niisiis peaks see ostetaval linnukesel veel alles olema. Samuti tunneb noore linnu ära tumedama noka ning kahvatulilla nokapealse järgi.
3
Valige lind, kelle sulestik läigib ning kelle ninaaugud ja pärakupiirkond on puhtad. Ei ole häbiasi paluda poes lindu lähemalt uurida, enne kui teda ostma hakkate. Vastasel juhul võite ise hiljem kahetseda.
4
Puur olgu võimalikult suur Enne linnu kojutoomist osta kindlasti valmis linnupuur ning valmista see linnule ette (toit, jook, lelud), nii et ta saaks uues kodus võimalikult kiiresti kohaneda. Linnupuuri mõõtmed võiksid minimaalselt olla: pikkus ja kõrgus 30 cm, laius 40 cm. Mida suurem puur, seda parem.

Nipid ja hoiatused

  • Laske linnul aeg-ajalt toas vabalt lennata.
  • Lind pole mõeldud tuppa kaunistuseks, tema eest tuleb hoolt kanda. Ära võta endale lindu, kui sul ei ole aega igapäevaselt temaga tegeleda, puuri ja toidu-jooginõusid puhastada ning taastäita.
  • Ära osta häbelikku ja vaikset papagoid, selline käitumine osutab sageli terviseveale. Terve viirpapagoi on mänguline ja aktiivne.
  • Ära pea lindu köögis. Mõned toidutegemisest tingitud aurud võivad linnukesele olla väga mürgised.

Kommentaarid

Marju

Marju

Medal_silver_1 Uustulnuk 36 punkti

Kategooria: Lemmikloomad