Kuidas Usb Mälupulk Buutivaks (Bootivaks) Diskiks Muuta

Kirjutas Oliwer
Article1732834425D287QL

 (32 korda hinnatud)

USB mälupulga buutivaks (boot diskiks) tegemise õpetus.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • 1. HP USB Disk Storage Format Tool
  • 2. Virtual Floppy (kuid pole hädavajalik, vaata punkti 14 õpetuse lõpus)
  • 3. WinXP või Win98 bootdisk image - (http://www.allbootdisks.com)
  • 4. NetBootDisk 6.2 - (http://www.netbootdisk.com)
1
Installi HP USB Disk Storage Format Tool.
2
Step1030628323K8vi2I Käivita Virtual Floppy.
a. Käivita vfdwin.exe fail
b. Seejärel vajuta START, et aktiveerida Virtual Floppy
3
Step1609118215S8c266 c. Seejärel liigu DRIVE0 lehele ja vali CHANGE ning avanevas aknas vali DRIVE LETTER A:\ ja vajuta OK.
4
Step1753386920NyTbtz d. Seejärel vali OPEN ning avanenud aknas vali BROWSE ja otsi üles WinXP.ima või mõni muu buutdisk image. Siis vali FILE ning lõpuks sule aken vajutades OPEN. Sellega oleme edukalt lisanud virtuaalse floppy ja saame ligi buut failidele.
5
Step3376834876W6pvE0 Ava HP USB Disk Storage Format Tool ning tee pildil olevad muudatused. Võite proovida NTFS süsteemi ka formaatida, kuid peagi näete, et sel juhul ei saa luua buutivat ketast.
6
Seejärel kopeeri kõik ülejäänud failid floppy kettalt USB kettale, sest pärast läheb neid vaja, kui muuta USB ketas võrku buutivaks. Soovitan mitte üle kopeerida.

„Nimelt NetBoot 6.2 kataloogis MakeDisk.bat failis olevad skriptid kontrollivad, kas tegemist on WinXP boot failidega. Lihtsuse mõttes ei ole vaja sel moel MakeDisk.bat faili modifitseerida.“
7
Vali DRIVE0 lehelt CLOSE ja DRIVE lehelt STOP, et peatada Virtual Floppy.
8
Õnnitlen, oled loonud oma esimese buutiva mälupulga, selleks et ta võrku saaks buutida, selleks loe edasi.
9
Step3140361132eUTADc Paki lahti fail netboot62.zip või lihtsalt siseneda kataloogi. Kataloogis on INSTRUCTION.txt fail, soovitan seda juhendit mitte kasutada, kuna minul sel moel USB draive tööle ei hakanud. Selleks, et asi tööle hakkaks tuleb teha järgmist:

Parem klikk failil MakeDisk.bat ning vali EDIT või siis REDIGEERI, kui kasutad Eesti keelset Windowsi.
10
Step3452346380tid6kl Seejärel avaneb pikk ja lohisev txt fail, kus on palju erinevaid käsklusi, meil on vaja ainult kahte rida muuta. Otsi üles sellised kaks rida nagu mul all on alla tõmmatud ning seal olev täht muuda ära selliseks nagu su USB kettal. Enne kui seal oli A: siis muuda ära kas D:, E: või nagu minul on tehtud, sest minu USB ketas on My Computer alt vaadatuna G:
11
Step3636083542H59pLT Pane käima MakeDisk.bat ning järgi juhiseid. Vajuta suvalist klahvi, et avaneks kõrvalolev pilt.
12
Vajuta ENTER 2x järjest, palju õnne, oled loonud võrku buutiva USB ketta.
13
Step2680184199Xiocj USB kettale tehakse kataloog NetBoot ning seal on omakorda kataloog FileCopy. Kui sinna sisestada faile näiteks Ghost.exe ja Ghstwalk.exe, siis kopeeritakse need failid RAMDRIVE’ile ning neid on siis mugav käsitsi käivitada. Samuti võib sinna kopeerida näiteks sellise programmi nagu NTFS4DOS, siis saab mälupulga abil DOS’is NTFS ketastele ligi.

Selleks, et RAMDRIVE teie erinevaid faile suudaks mahutada, selleks on vaja USB kettal CONFIG.SYS faili modifitseerida. All pildil kasti sees olevat väärtust võib suurendada, pole ise küll täpselt uurinud, kui suureks seda saab ajada või kas see arv võib olla suvaline, kuid mina korrutasin antud väärtuse kahega ning kõik töötab hästi. Üritasin hoida kahe astme väärtust.
Ja lõppu võiks jätta „k“, kuid nagu mainisin ei ole uurinud, kas võib olla ka M või m või mb.
14
Virtual Floppy ei ole hädavajalik, piisab ka WinXP bootdiskil olevatest failidest ning nende asukoha näitamisest HP USB Disk Storage Format Utilitile ja seejärel ülejäänud failide kopeerimisest USB kettale.

Nipid ja hoiatused

  • NB! Juhul, kui kirjutasid USB ja vajutasid ENTER, siis USB ketast buutides pead sulle ette hüppavas menüüs valima EXTRA OPTIONS ja sealt alt ENABLE ULTRADMA SUPPORT ja panema selle ENABLED, vastasel juhul saad palju SCRIPT ERROREID, kuid see lahendus e
  • PS! Käesolev dokument on jagamiseks ja kasutamiseks mõeldud kõigile, kes asja vastu huvi tunnevad, kuid kõik õigused kuuluvad autorile, ehk minule. Küsimused ja pretensioonid saatke mulle postkasti.

Kommentaarid

Oliwer

Oliwer

Medal_silver_1 Uustulnuk 64 punkti

Kategooria: Arvutid