Kuidas Kontrollida Firma Võlgnevusi

Kirjutas Arvo
Article1276857481WahEwg

 (10 korda hinnatud)

Oled huvitatud koostööst mõne firmaga? Kandideerid tundmatusse firmasse tööle? Tahaksid algatuseks uurida tausta? Kuidas kontrollida firma võlgnevuste olemasolu- sellele annab vastue järgnev õpetus.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne

Vajalikud asjad

  • Firma ärinimi või registrikood
1
Mine aadressile http://www.krediidiinfo.ee. Eesmärk on teha tasuta päring sind huvitava firma maksehäirete olemasolu kohta.

Krediidiinfo on Eesti pankade poolt loodud firma, mis on finantsinformatsiooni vahendamisele keskendunud.
2
Registrikoodi alusel tehtud päringu vastus. Avalehe päises on otsinguaken "Tasuta firmapäring." Trüki sinna firma ärinimi (ilma OÜ, AS) või registrikood ning saada päring. Kasutan näidisena registrikoodi 10890394

Tea, et registrikood on alati 8-kohaline.
3
Maksehäireregistri raporti näidispäring Avaneb uus aken. Lehe allosas asub sektsioon"Ettevõtte taustinfo" ja selle esimene kirje on "Maksehäireregistri raport. Tasuta"- kliki sellel. Kui firmal on võlgnevusi pankades, inkassofirmades või näiteks maksuametis (maksuvõlad), siis kuvatakse võlgnevuse algus, lõpp(kui on lõpetatud), võlgnetava summa vahemik. Näitena tehtud päring (pildil) näitab, et firma on suurtes raskustes, võlgnevused on kolosaalsed ja välja on kuulutatud pankrot.

Firma usaldusväärsust näitab eelkõige see, kui info võlgnevuste kohta puudub. Kui ettevõttel on kehtivaid või lõpetatud võlgnevusi, siis kindlasti tasub seda võtta ohumärgina.
Tasub siiski arvestada, et näiteks lühiajaline võlgnevus Maksuametile võis olla põhjustatud mõne aruande hilinemisest (lohakus või tehniline probleem?). Kui aga võlgnevused on panganduses, inkassofirmades ja veel pikaajalised, siis ei ole ilmselt arukas sellise ettevõttega tegemist teha.

Nipid ja hoiatused

  • Eraisiku kohta saab maksehäireregistrisse teha tasulise päringu isikukoodi alusel.
  • Ettevõtte majanduslikku olukorda kajastavat infot võib leida meedias (kasuta otsingumootoreid).
  • Maksuvõlgnevuste kohta saab usaldusväärse ja värske info Maksuameti koduleheküljel (www.emta.ee, otsingusse "maksuvõlglased").

Kommentaarid