Kuidas Jää Abil Lõket Süüdata

Kirjutas Rait
Article36731499721dSuxe

 (6 korda hinnatud)

Kes poleks kõrvetanud läätsega päikse abil erinevaid asju. Lääts koondab päiksekiired ja tekkinud tihe kiirtekimp on läätse fookuses piisavalt intensiivne, et kõrvetada. Läätse saad talvel looduses hätta jäädes ise teha jääst. Õpetuse autor Bob Gillis.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt väljakutsuv

Vajalikud asjad

  • anum vee jaoks
  • foolium või kile
1
Fooliumist konteiner Kasuta puhast järve või tiigivett. Harjutamise ajal keeda vett 10 minutit, siis jahuta see ja keeda uuesti 10 min, et veest gaasid välja ajada. See on vajalik, et jäätumisel ei tekiks mulle, jää peab olema puhas ja sile, et asi kärssama saada.

Tee fooliumist konteiner, kus hakkad jääläätse veest külmutama. Võid muidugi harjutamise ajal kasutada ka kaussi või muud kättejuhtuvat anumat, looduses hädas aga pead leidlik olema.
2
Läätse esmase kuju andmine. Vooli jääst välja läätse moodi kujund. Kasuta nuga kui on.
3
Step1909473691pMZzUz Võid voolimisel kasutada ka kivi või muid abrasiivseid vahendeid.
4
Step3731426334V0jQFc Kasuta kätesoojust, et anda läätsele siledus ja vajalik kumer vorm.
5
Step2402109918CUytqO Lääts peaks välja nägema umbes nii, keskelt paksem, servadest õhem. Hea oleks, kui teaksid läätse füüsikalisi omadusi ja mõistet fookuskaugus.
6
Otsi lõkke alustamiseks täiesti kuiva materjali (hein, kasetoht, paber jms), pööra lääts päikse poole ja liiguta läätse edasi tagasi nii, et päiksekiirte koondumispunkt oleks võimalikult ere ja täpp võimalikult väike (terav) ja vaata ja proovi. Kui suitsu juba tuleb, võid ergutada puhumisega.

Nipid ja hoiatused

  • See on hädavariant ja pigem kodus lihtsalt lõbusaks harjutamiseks mõeldud. Külmaga loodusesse minnes võta veekindlad tikud või tulemasin kindlasti kaasa.

Kommentaarid

Rait

Rait

Medal_silver_1 Uustulnuk 82 punkti

Kategooria: Sport ja fitness