Kuidas Seadistada Wifi Ruuterit

Kirjutas sanmiquel
Article776113133XO4ztw

 (45 korda hinnatud)

Lühike õpetus sellest, kuidas seadistada oma kodus Wifi ruuter, et kasutada mugavat juhtmeta ühendust koduarvutitega.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne

Vajalikud asjad

  • toimiv kaabelinternetiühendus
  • wifi ruuter
  • wifi-kaardiga sülearvuti
1
Ühenda vooluvõrgust välja modem.
2
Võta sülearvutist välja internetikaabel ja ühenda see Wifi ruuteri WAN pessa.
3
Ühenda Wifi ruuter ja modem vooluvõrku.
4
Otsi oma arvuti ekraanilt üles Wifi võrkude ikoon ning tee sellel topeltklõps. Kui olemasolevad Wifi võrgud on nähtaval tee igaksjuhuks sellele refresh, et olla kindel, et Sinu uus ruuter oleks nähtaval.
5
Otsi üles oma Wifi võrk, mille nime leiad kleepsult ruuteri pealt. Tõenäoliselt on selleks tootja nimi (SpeedTouch, Linksys, Sitecom jne) ning mingid numbrid ja tähed. Kliki sellele võrgule ja vajuta "connect". Nüüd on Sul olemas ühendus Wifi ruuteri ja internetiga.
6
Ava veebilehitseja ning trüki aadressiribale http://192.168.0.1 mis peaks avama Wifi ruuteri konfiguratsioonipaneeli. Kasutajaks ja parooliks on reeglina "admin".
PS! Wifi ruuteri konfiguratsioonipaneeli aadress võib erineda ning samuti parool, kuid täpsed juhised leiad kindlasti ostetud Wifi ruuteri karbist. Reeglina peaks see aadress ja parool toimima.
7
Esimese asjana oleks vaja määrata Wifi võrgule parool, et teised inimesed seda kasutama ei hakkaks, võrgukiirust ja andmete turvalisust ei ohustaks. Selleks otsi Wireless Settingute alt üles Security Settings, ning määra välja "Encryption" väärtuseks WPA. Seejärel peaks sealsamas olema väli "Passphrase" milleks kirjuta oma salasõna. Selleks ei tohiks olla näites kodu1, mis on lihtsasti arvatav ja võimaldab pahatahtlikel inimestel Sinu võrguühendust varastada. Kindlasti pead vajutama "apply" või "save". Wifi ühendus lülitub nüüd välja ja pead kordama sammu 5, sisestades seejures ka korrektse parooli.
8
Korda sammu 6 ning otsi Wireless Settingute alt üles väli SSID. Tõenäoliselt on see kuskil Basic Settings kategoorias. SSID väljale kirjuta oma soovitud Wifi võrgu nimi, mis on nähtaval kõigile arvutitele, kes selle Wifi võrgu kinni püüavad (teised näevad võrku, kuid ei saa sisse logida, kuna võrk on parooli all). Peale nime valikut vajuta jälle "apply" või "save". Tõenäoliselt logib ruuter jälle Wifi võrgust välja ning korda vajadusel sammu 5, kus nüüd on võrgu nimeks juba äsja valitud nimi (võimalik, et pead tegema refreshi, et võrk oleks nähtaval).
9
Kui Wifi ühendus on aeglane, siis võib olla probleem ruuteri enda vananenud tarkvaras, mis oli probleemiks Sitecom WL-607 Wifi ruuteriga. Selleks leia Wireless Settingute alt üles (tõenäoliselt kohe avalehel) väli "Firmware". Kui selle väärtuseks on 1.0, siis on tõenäoliselt kindlasti põhjust tarkvara uuendada. Selleks pane Google otsingusse oma Wifi ruuteri nimi ja täpne mudeli number ning lisa märksõna "firmware". Vali variant, mis asetseb Wifi ruuteri tootja kodulehel nii on kõige kindlam, et saad õige asja. Salvesta leitud fail arvuti desktopile. Teise võimalusena võid minna otse tootja kodulehel ning sealt otsida üles vastav mudel ja kindlasti on seal ka variant upgrade firmware vms.
10
Wifi ruuteri tarkvara EI TOHI uuendada kasutades Wifi ühendust. See võib rikkuda seadet. Selleks tee parem klikk Wifi ühenduste ikoonile ekraani paremal all ääres ning vali "disable". Seejärel ühenda internetikaabel modemi tagant ning sisesta see sülearvuti pessa. Ühenda kaabli teine ots lahti Wifi ruuteri WAN pesast ja sisesta see LAN pessa. Nüüd on arvuti ühendatud Wifi ruuteriga kaabli abil ja on ohutu tarkvara uuendada. Leia ruuteri konfiguratsioonipaneelist üles midagi sarnast "toolbox -> firmaware". Leia arvutist üles uus firmware versioon, vali see ning vajuta uuesti "apply" või "save". Oota kuni tarkvara on uuendatud, mille järel ruuter teeb restardi. Sellisel juhul pead kordama samme 1 - 8, et seadistada uuesti ruuter.
11
Nüüd peaks olema kodus hästi toimiv traadita ühendus, mis on enda valitud nimega ja parooliga. Ära unusta kaabli tõstmist peale firmware uuendamist ruuteri LAN pesast tagasi WAN pessa, et ühenduda internetiga.
12
Wifi ühenduse aktiveerimiseks vali Start menüüst Connect to-> Wireless Network Connection. Nüüd on Wifi ühendus uuesti aktiveeritud ning võid hakata kasutama traadita ühendust.

Nipid ja hoiatused

  • Korteris kasutamiseks osta odav Wifi ruuter hinnaga kuni 700 krooni, sest kallim ruuter tähendab lihtsalt seda, et tema leviraadius on suurem, mis tähendab, et 50m asemel saadab ruuter signaali 150m kaugusele, mida pole korteri puhul kindlasti vaja.
  • Paiguta ruuterit erinevatesse kohtadesse, et leida üles maksimaalne signaali tugevus
  • Jälgi, et ruuteri ja arvuti vahele ei jääks massivseid telliskivist või betoonist seinu, mis vähendavad tunduvalt signaali tugevust. Parimal juhul peaks Wifi ruuteri ja arvuti vahel olema silmside. Siis on signaal maksimaalselt tugev.
  • Kui tegemist on majaga, siis paiguta ruuter võimalikult keskele võrku kasutavate arvutite suhtes

Kommentaarid

sanmiquel

sanmiquel

Medal_silver_2 Algaja 332 punkti

Kategooria: Internet

Sarnased artiklid