Kuidas Kirjutada Motivatsioonikirja

Kirjutas Fred
Article19260525572wYMai

 (46 korda hinnatud)

Motivatsioonikiri on sisuliselt moodsam väljend pikema kaaskirja kohta, kuid ei ületa tavaliselt ühte A4 lehekülge.Motivatsioonikirja eesmärgiks on enda tööjõu müük potensiaalsele tööandjale lühidalt ja argumenteeritult, nii et teie kandideerimispotensiaal oleks parimas vormis välja toodud ning teie tööjõud tööandjale nähtavalt kasulik.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • arvuti või valge paber
  • pliiats
1
Ametlik osa

Teie nimi ja kontaktandmed
2
Adresseering kuulutuses väljatoodud inimesele (kes vastutab konkursi eest) ja firmale
3
Kuulutusele vastates selle allikas (nt ajaleht, internetilehekülje aadress ja kuupäev) ning missugusele ametikohale kandideerite
4
Enda tööjõu müük

Näidake, et tunnete valdkonda ja organisatsiooni, milles potentsiaalne tööandja tegutseb ning milles ta võimalikult teie tööpanust saab kasutada.
5
Miks sobite sellele ametikohale? Teie hariduse ja kogemuste sobivus taustana uuele töökohale. Kirjeldage lühidalt, miks need on sobivad ning mida olete kogemustest õppinud.
Siduge see tervikuks kuulutuses loetletud vastavate kompetentside ja omaduste kirjeldusega. Tõestage oma väiteid lühidalt, lihtne loetelu ei ole usaldusväärne.
6
Miks soovite seda ametikohta? Põhjendage, mida see väljakutse teile tähendab ning milliseid oskusi saate selle juures omandada ja arendada. Näidake, et teie isiklik karjääriplaan nõuab muutusi just selle töökoha suunas ning võimaldab arengut.

NB! Ärge laimake sealjuures endist ega praegust ülemust, ärge halvustage ühtegi asjaolu. See ei aita teie kandidatuuri, pigem teeb ettevaatlikuks ning ei võeta tõsise põhjusena kandideerimisel uuele kohale. Näidake, et olete valmis panustama lisaväärtust ning esitage, mida uus töökoht pakub väljakutsena.
7
Lõpetuseks märkige, et teie CV on lisatud kirjale ning lubage lahkesti vastata küsimustele, mis tekivad selle lugemise käigus. Samas võite näidata üles initsiatiivi võimalikuks tööintervjuuks.
Lisage kindlasti oma nimi ja kasutatav telefoninumber ning kuupäev ja allkiri. Kui te ei saa mingil põhjusel igal ajal telefonile vastata, siis märkige telefoninumbri taha kellaaeg, millest milleni te olete valmis küsimustele vastama.

Lae alla motivatsioonikirja näidis

Kommentaarid

Fred

Fred

Medal_silver_3 Entusiast 641 punkti

Kategooria: Töö ja karjäär

Sarnased artiklid