Kuidas Muuta Windows XP Kuupäeva Kuvamise Vormi Kausta Detailvaates

Kirjutas teadja
Article3759809020couk4y

 (2 korda hinnatud)

Windowsi kuupäeva kuvamise viis võib teinekord olla segadusseajav, kui nt kuu ja päev ilmuvad vales järjestuses. Windowsi kuupäevavormingut võivad kasutada ka mõned programmid, mis vaikimisi eeldavad, et kuupäev just näiteks dd.MM.yyyy vormingus on. Sestap oleks vaja muuta, kuidas windows kuupäeva kuvab. Kuidas seda muuta?

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • admin õigused (registri kallal nokitsemiseks)
1
Liigu arvutis Start -> Settings -> Control Panel -> Regional Settings (eestikeelse Windowsi puhul: Start menüü -> Sätted -> Juhtpaneel -> Piirkonna- ja keelesuvandid), ikoon on gloobuse moodi, tee sellel topeltklõps.
2
Avanenud aknas on grupis Standards and Formats (Standardid ja vormingud) rippmenüü, kust saab valida, millisele riigile sobivaid sätteid kasutada. Vali sealt Estonian, kui see pole veel valitud, ja klõpsa kõrval oleval nupul Customize (Kohanda).
3
Kuupäeva formaadi kuvamise muutmine Control Panel -> Regional Settings kaudu. Avaneb aken, nagu juuresoleval pildil. Vali viimane sakk Date (Kuupäev) ning avaneb aken, kust saad valida Short Date Format (Lühikese kuupäeva vorming). Muuda siit vastavalt soovile, kusjuures tähekombinatsioonides tähed tähendavad järgmist: d - päev, m - kuu, y - aasta.
4
Windowsi kuupäeva formaadi muutmine registri kaudu. Kuupäeva kuvamise formaati õnnestub muuta ka registri kaudu. Selleks ava register (Start -> Run ja kirjuta sinna Regedit ja vajuta OK).


Registris liigu võtmele:

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\International
ja/või
HKEY_USERS\.Default\Control Panel\International

..ning leia sealt sShortDate.

Tehes sellel topeltklõps või tehes temal paremklikk ja valides Modify avaneb tema väärtuse muutmiseks aken, kus kuvatakse, millises vormingus hetkel kuupäeva kuvatakse. Selle võid asendada vastavalt soovile ühega järgnevatest:

* MM/dd/yyyy
* M/d/yy
* M/d/yyyy
* MM/dd/yy
* yy/MM/dd
* yyyy-MM-dd
* dd-MMM-yy

Kopeeri-kirjuta üks nendest sinna (ilma tärnita muidugi) ja vajuta OK. Kontrolli avades mõni kaust detailvaates, kas kuupäeva vorming muutus ära. Kui ei muutunud, vali teine registrivõti ja muuda seal.

Kommentaarid