Kuidas Keeta Ideaalset Kõva Muna

Kirjutas ervin
Article3424074595NJbVcV

 (13 korda hinnatud)

Kuidas keeta ideaalselt kõva muna, mille kollane ei ole roheline ega valge kumjas ning lisaks ka koor on täiuslik ja terve? Vajalik õpetus nii meestele kui naistele, eriti enne munapühi. Armastus käib kõhu kaudu, üllata kallimat ideaalmunadega.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • keedunõu
  • külm vesi
  • küttekeha
1
Milliseid mune kõvaks keetmiseks valida? Keetmisele minevad munad ei tohiks olla supervärsked. Kui muna on väga noor, siis ei tule tal koor pärast keetmist hästi maha. Soola lisamine vette, munade ehmatamine ja munade peale karjumine ei ole vettpidavad nipid lahendamaks probleemi, et koor ei tule muna küljest ära. Mida vanemaks saab muna, seda rohkem eemaldub membraan koore küljest (ning rohkem õhku läheb muna sisse). Vali munad, mis on 2-3 nädalat jahedas seisnud.
2
Kontrolli enne keetmist, kas munad on värsked: nagu öeldud, mida kauem muna seisab, seda rohkem läheb sinna õhku sisse. Võta klaas külma vett ja pane muna sinna sisse. Supervärske muna vajub kohe põhja ja jääb sinna külili. Hea keedumunakandidaat vajub põhja, kuid proovib üht otsa üles tõsta või jääb otsa peale seisma. Muna on liiga vana, kui ta jääb vette hõljuma, sellise muna peaksid ära viskama.
3
Tee muna ühte otsa nõelaga auk. Kuna ideaalse muna kandidaat on endasse kogunud juba üksjagu õhku, on oht, et kuumenemisel see õhk paisub ja lõhub munakoore ära. Et seda ei juhtuks, tee ühte muna otsa nõelaga väike auk, mis on piisavalt suur, et paisuv õhk saab välja, kuid munavalge mitte.
4
Kui suurt potti kasutada? Kasuta nii suurt potti, et munad oleksid potis ühe kihina. Kui paned munad üksteise peale, on oht, et nad lõhuvad üksteist.
5
Alusta munade keetmist.
1. Pane munad ettevaatlikult potti ja vala peale külm vesi, nii et vesi oleks tubli 3-4 cm üle lamavate munade pinna.
2. Pane pott pliidile ja oota kuni vesi munade ümber keema läheb.
3. Nii kui vesi keema läks (hakkas tormiliselt mulisema), võta pott kohe tulelt ära, pane kaas tihedalt peale ja jäta munad kuuma vette 15 minutiks seisma.
4. Vala kuum vesi ära ja loputa munad jahedaks külma veega ning munad on söömiseks valmis.

Nipid ja hoiatused

  • Head nautimist! Lase fantaasial lennata, kuidas muna serveerida.
  • Mulle maitseb keedumuna maitseb kõige paremini pisikese peale riputatud soolaga.

Kommentaarid

ervin

ervin

Medal_silver_2 Algaja 156 punkti

Kategooria: Söök ja jook