Kuidas Saada Miljonäriks

Kirjutas teadja
Article1642747069adnM8g

 (18 korda hinnatud)

Kokkuvõte Brian Tracy, USA juhtiva motivatsiooni ja enesearengu teemaliste teoste autori, õpetusest, mis on põimitud põhjuse-tagajärje seadusega: tehes samu asju ja käitudes samamoodi nagu on teinud seda need, kellel on õnnestunud tõusta rikkusteni, saab ka sinul minna ainult samamoodi.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt väljakutsuv

Vajalikud asjad

  • eesmärkide seadmise võime
  • enesekontroll
  • enesepiitsutusvõime
  • iseendale meeldimine
  • tahe
  • tahtejõud
1
Unista suurelt. Luba endal unistada ja fantaseerida, milline oleks sinu ihaldusväärne elu. Mõtle, milline oleks see suurim ja hulljulgeim saavutus, mida saavutada tahaksid, kui teaksid, et sa selles praegu kindlasti õnnestuksid? Pane see kirja ja kujuta nüüd ette, et oledki selle saavutanud. Mõtle nüüd, mida pidid tegema, et seda eesmärki saavutada. Mis on muutunud, mida tegid teistmoodi? Pane kõik kirja ja tee esimene samm sinna suunas juba täna!
2
Arenda endas selge suunataju. Sinust saab see, millest sa suurema aja mõtled. Kui oled endale eesmärgi seadnud ja selle ka kirja pannud, siis alateadlikult toodab sinu mõistus lahendusi ja ideid, kuidas selleni jõuda, isegi siis kui tegeled oma igapäevatoimetustega. Pane kirja oma kümme suuremat eesmärki, koosta nende saavutamiseks tegevusplaan ning kirjuta üles ka kuupäevad, millal peaksid olema eesmärgid saavutatud. Hämmastavalt paljud head mõtted ei saa kunagi teoks, sest pole kindlat plaani, kuidas neid ellu viia.
3
Suhtu endasse kui ettevõtjasse. Praegusest hetkest võta endale sajaprotsendiline vastutus selle eest, kes sa oled ja kelleks sa saada võid. Ära leia ettekäändeid ja süüdista teisi oma probleemides või puudustes. Kui su elus on midagi sellist, mis sulle ei meeldi, on ainult sinu enda asi seda muuta. Sina ise juhid oma elu.

Selgita välja oma põhjendused ja ettekäänded, mida oled toonud, et mis takistavad sinu täielikku pühendumist oma finantseesmärkidele. Seejärel võta täielik vastutus endale oma tegude eest ja asu tegutsema.
4
Tee seda, mida armastad. Selles peitub suurimaid finantsedu saladusi. Sinu suurim ülesanne on leida endale selline tegevus, mille tegemist sa jäägitult naudid, sest sul on selle tegemiseks loomupärased anded ning seejärel pühenduda sellele tegevusele nii hästi kui võimalik. Enamik miljonäriks saanuid väidab, et nad pole päevagi oma elus tööd teinud - mõtle, milline tegevus võiks sinul olla see, mis sind võiks miljonäriks teha? See peab olema midagi, mis sind täielikult kaasa haarab ning väljendab kõige paremini sinu oskusi ja võimeid. Küsi endalt, kui võidaksin homme miljon krooni, kas jätkaksin siis enda praegusel tegevusalal?
5
Pühendu täiusele. Otsusta täna, et saad omal alal parimaks. Sea eesmärk, et hakkad kuuluma oma tegevusala 10% parimate hulka. Kui sina saad paremaks, saab ka sinu elu ainult paremaks minna. Sinu tähtsamaid küsimusi, mida endalt küsida, on: millise oskuse enda juures suudaksid lihvida sellise perfektsuseni, et see avaldaks sinu elule suurimat positiivset mõju? Pane see kirja ja tegutse selle oskuse täiustamise nimel iga päev.
6
Tööta kauem ja intensiivsemalt. Kõik omal jõul miljonäriks saanud inimesed töötavad väga palju. Nad alustavad varem, töötavad intensiivselt ja lõpetavad hiljem. Nad on tuntuks saanud oma töökusega. Kui sa töötad 40 tundi nädalas (või vähemgi), nagu tavaline tööline, siis sa ei sure nälga, kuid ei liigu ka edasi. Investeeri aega oma tuleviku heaks. Ning kui pikad päevad teed tööd jälgi ka kõige olulisemat printsiipi - kui oled tööl tee tööd.
7
Pühendu elukestvale õppimisele. Sinu võime õppida ja end täiendada on piiramatu. Mida vaimselt suudab keegi teine, seda või rohkemgi suudad ka sina. Sa oled palju targem, kui oskad endale ette kujutada. Kuid sinu mõistus on nagu lihas, mida tuleb treenida. Mida rohkem õpid, seda lihtsam on sul on üha rohkem ja rohkem õppida. Elukestev õppimine on edu alus mistahes eluvaldkonnas. Lugemine on vaimu jaoks sama, mis treenimine keha jaoks. Loe iga nädal 1 raamat, aastas teeb see 50 raamatut ja 10 aasta jooksul 500 raamatut! Mõtle, millise tohutu eelise see sulle annab nende keskmiste täiskasvanute ees, kes loevad aastas keskeltläbi ühe raamatu. Autosõidul kuula õppekassette, mitte muusikat, muuda oma auto ratastel ülikooliks!
8
Maksa endale esimesena. Otsusta täna, et paned 10% oma teenitud rahast kogu aeg kõrvale ning investeerid selle. Eralda igast palgast kohe kümnendik ja maksa spetsiaalsele kogumiskontole. Arvutused näitavad, et kui sa säästad kõigi oma töölkäimise aastate pealt 1000 krooni kuus ning paigutad selle investeerimisfondi tootlusega 10% aastas, oled pensioniea saabudes miljonär. Ava juba täna endale spetsiaalne säästukonto. Kui sa ei suuda kohe 10% oma palgast säästa, alusta 1% säästmisega, tõsta järgmine kuu protsendi võrra, siis jälle protsendi võrra. Samuti ole igal võimalikul juhul kokkuhoidlik, loe iga senti, kaalu iga ostu. Venita tähtsate ostuotsustega, ära kiirusta, teed siis tõenäoliselt palju õigema otsuse.
9
Tunne oma ala viimse üksikasjani. Turg maksab suurepärase töö eest suuremat hüvitust. Arenda enda oskusu, ära valmista kellelgi pettumust! Loe erialast kirjandust ja ajakirjandust, ole kursis uudse ja moodsaga, tea palju! Otsusta, et saad oma ala läbi ja lõhki tundvaks spetsialistiks.
10
Pühendu teiste teenimisele. Sinu saavutused on otseselt seotud sinu teenetega teiste inimeste ees. Teeninda oma kliente hullumeelselt. Otsi pidevalt uusi ja paremaid võimalusi, kuidas oma klientidele meelepärane olla. Mida nad vajavad? Mis on nende jaoks väärtuslik? Mida saaksin neile pakkuda? Sinu edu saladused peituvad selles, mida saaksid lisaks pakkuda sellele, mida sinult nagunii oodatakse. Püüa alati teha pisut rohkem sellest, mille eest sulle makstakse, leia võimalusi, kuidas kliendile juba poolele teele vastu tulla. Loo lisaväärtust.

Võid saada elus kõik, mida tahad, kui vaid aitad võimalikult paljudel saada seda, mida nemad tahavad. - Zig Ziglar
11
Ole kristalselt aus enda ja teiste vastu. Absoluutselt aus maine on kõige väärtuslikum ja austusväärsem omadus, mis sul olla saab. Ole kristalselt aus kõigis oma tegemistes, tehingus ja igas muus asjas. Ära müü oma ausat nime kellelegi mitte mingi hinna eest, sest kõikide edukate äride aluseks on usaldus. Sinu teekonnal miljonäriks saamiseni on oluline nende inimeste arv, kes sind usaldavad. Ära tee ega ütle asju, mille kohta sa südamerahuga ei saaks öelda, et need on õiged, õiglased ja ausad. Aususe arvelt ära kompromisse tee. Küsi endalt sageli järgnevat küsimust: milline oleks maailm kui kõik inimesed oleksid sellised nagu mina?
12
Määra kindlaks oma prioriteedid ja keskendu neile jäägitult. Kui arendad endas harjumuse seada prioriteete ja neile jäägitult keskenduda, võid oma elus saavutada, mida tahes. Sinu tahtejõu, enesedistsipliini ja iseloomu tähtsaim omadus on oskus määrata kindlaks esmased prioriteedid ning töötada nende kallal seni, kuni need on saavutatud. Määra kindlaks kõige olulisem asi, mida saad oma kõige olulisema eesmärgi saavutamiseks just praegu teha, ning sunni end tegema seda ja ainult seda, kuni see on sada protsenti tehtud. Tee nii kõigi prioriteetsete ülesannetega. Taoline pingutus- ja keskendumisvõime võib muuta sinu elu.
13
Kujunda endale kiire ja usaldusväärse inimese maine. Aeg on 21. sajandi raha. Tänapäeval on kõigil kiire ja aega vähe. Inimesed on muutunud kannatamatumaks, püsikliendid jooksevad üleöö teise tarnija juurde, kui see lubab neile praegusest tarnijast kiiremat teenindust. Sinu ülesanne on saavutada kiire ja hea tegija maine. Ole alati valmis tegutsema, haara kohe kinni igast võimalusest. Kui inimesed midagi vajavad või tahavad, tegutse kiiresti. Tee tegemist vajavad asjad kohe. Kiirete tegutsejatena tuntud inimesed tõmbavad soodsaid juhuseid ligi magnetina.
14
Valmista end ette tipult tipule ronima. Võitja ei võida mõnikord, võitja võidab alati. Nagu mägironijal on vaja järgmise tipuni jõudmiseks vahepeal alla orgu laskuda, nii ka sinu elu käib tõusude ja mõõnadega. Vaatle asju pikas perspektiivis, nelja-viie aasta tulevik planeeri ette ja ära lase end heidutada igapäevaelu lühiajalistest tõusudest ja mõõnadest. Meenuta, et kõik on tsükliline ja muutlik, vaid pikaajalist tegevusplaani omades on sul võimalik täita pikaajaline eesmärk teelt kõrvale kaldumata. Lühiajalistesse õnne kõikumistesse suhtu enesekindlalt, rahulikult ja vabalt.
15
Järgi kõiges enesedistsipliini. Enesedistsipliin on võime sundida end tegema seda, mis vaja, siis kui vaja, isegi siis kui sa seda teha ei taha. Enesedistsipliin on edukaks ja miljonäriks saamise juures kõige olulisem isiksuseomadus. Kui sa suudad ennast sundida tegema seda, mida vaja, isegi kui sa seda teha ei taha, on edu sama hästi kui garanteeritud. Miljonäriks saamise aluseks on pikaajaline perspektiiv koos oskusega lühiajalist rahuldust edasi lükata. Edukad inimesed teevad lisaks kõigele ka neid asju, mida teistele teha ei meeldi. Edukate inimeste jaoks on oluline meeldiv tulemus.
16
Päästa valla oma kaasasündinud loovus. Sa võid olla geenius. Sul on piiritu võime genereerida eduks vajalikke ideid. Sul on piiritu võime olla edukas. Loovust äratavad ellu kolm tegurit: eesmärgid, mille poole püüdled, teravad probleemid, mis teel esile kerkivad ja konkreetsed küsimused, mida sult küsitakse. Mida rohkem keskendud oma eesmärkide saavutamisele, probleemide lahendamisele või raskete äriliste ja eraeluliste küsimuste lahendamisele, seda nutikamaks sa muutud ja seda paremini sinu aju tulevikus töötab.
17
Suhtle õigete inimestega. Mida rohkem inimesi sa tunned ja mida rohkem inimesi teab sinust midagi head, seda edukam sa oled ja seda kiiremini liigub edu sinu suunas. Elu pöördepunktides on tihti kohal ka teine inimene, kelle võimuses on sind aidata või sind hoopis takistada. Edu tagamiseks tegeletakse terve elu kvaliteetse suhtevõrgustiku ülesehituse ja säilitamisega. Inimene on nagu kameeleon, võttes omaks nende inimeste käitumismallid, väärtused ja tõekspidamised, kellega ta enamiku ajast läbi käib. Kui tahad olla edukas, suhtle positiivsete inimestega, kes on optimistlikud ja õnnelikud, kellel on eesmärgid ja kes elus edasi liiguvad. Hoidu negatiivsetest ja kriitilistest hädaldajatest. Kui tahad lennata kotkastega, ei saa sa siblida koos kanadega.
18
Hoolitse maksimaalselt oma tervise eest. Sea endale hea tervise juures elada 80, 90 või isegi 100 aastaseks, sest kui sa nii otsustad on see ka võimalik. Küsi endalt, kas sinu tänane elustiil võimaldab sul elada nii kaua? Pikk, õnnelik, tervislik elu tugineb kolmele sammule: õige kehakaal, õige toitumine ja paras füüsiline koormus. Pead nädalas mõned korrad oma keha pingutama ja aktiivselt liigutama. Selleks, et oma saavutatud rahalist eesmärki kauem nautida, pead sa kauem elama.
19
Ole otsustav ja teotahteline. Miljonäridel on omadus hoolikalt mõelda ning seejärel kiirelt otsustada. Nad sunnivad end tegutsema ja tehtud otsuseid ellu viima. Miljonärid toimivad kiiresti ja saavad oma tegevusele kiiret tagasisidet. Kui selgub, et on tekkinud viga, parandavad nad end kiirelt ja leiavad uue lahenduse. Edu saavutamiseks pead sa aga alati esmalt proovima. Edukad inimesed on teovõimelised ja katsetavad tavakodanikust alati palju rohkem. Tõenöosusteooria ütleb, et mida rohkem katsetad ja proovid, seda tõenöolisem on, et varem või hiljem õige eduvõimaluse leiad.
20
Välista igasugune ebaõnnestumine. Hirm ebaõnnestumise ees on täiskasvanud inimeste suurim takistus edukaks saada ja elus edasi liikuda. Tuleb tähele panna, et mitte ebaõnnestumine ise pole takistus, vaid hirm ebaõnnestumise ees. Iga ebaõnnestumine teeb sind tugevamaks ja otsusekindlamaks. Julge edasi liikuda. Miljonäriks saanud inimsed pole mängurid, kuid nad on alati valmis oma eesmärkide nimel kaalutletud riske võtma. Üks hea võimalus, kuidas ebaõnnestumise hirmust üle saada, on küsida endalt, "mis on kõige hullem, mis juhtuda saab?". Seejärel pead korraldama nii, et see ei juhtuks. Harjuta end tegema asju, mida kardad, siis on hirm kindlale surmale määratud.
21
Ole visa ja treeni endas visadust. Visadus on raudne iseloomuomadus, mis käib absoluutselt kaasas koos kõikide suurte saavutustega. Programmeeri oma alateadvus visaks tegutsemiseks juba enne ebaõnnestumisi ja pettumusi, millega sa paratamatult kokku puutud. Otsusta, et sa ei anna alla, tulgu, mis tuleb. Pea meeles, et kogu elu on vaid enese proovilepanek. See, kuidas sa reageerid raskustele ja ootamatutele takistustele, määrab sinu edukuse. Just siis on see koht, kus näitad kõigile, nii endale, kui ka teistele enda ümber, mis puust sa tehtud oled. Olud ei muuda inimest, need vaid paljastavad tema sisima olemuse. Arvesta seda, et kui sa murrad läbi kõigist ootamatutest hädadest, takistustest ja probleemidest, siis varem või hiljem jõuad sa oma elus punkti, kus sind pole võimalik peatada.

Visadust ei asenda miski. Andekus seda ei asenda, pole midagi levinumat andekatest, kuid ebaedukastest inimestest. Geniaalsus seda ei asenda, rahata geeniused on üldtuntud. Haridus seda ei asenda, maailm on tulvil haritud hüljatuid. Üksnes visadus ja tahtejõud on kõikvõimsad. - Calvin Coolidge

Nipid ja hoiatused

  • a) Loodus on erapooletu ega hooli sellest, kes sa oled. Kui tegutsed samamoodi nagu edukad inimesed, saavutad lõpuks sama tulemuse.
  • b) Sind ei piira miski. Ainukesed piirangud võib sulle seada sinu enda mõtlemine.
  • c) Kui tekkis õpetuse vastu suurem huvi, siis Brian Tracy "Omal jõul miljonäriks" on tõlgitud ka eesti keelde ja müügil raamatupoodides, CD plaadi 21 edu saladusega saab www.briantracy.com lehelt tellida vaid saatmiskulude eest.

Kommentaarid