Kuidas Valida Autorehvi

Kirjutas Rain Ungert
Article25373313157i8o1N

 (7 korda hinnatud)

Õpetus kuidas valida korralikku autorehvi. Kohustuslik lugemine just neile kellel see on kavas

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
Silmas tuleb pidada autole määratud tehaseandmeid. Olulised on rehvide mõõt, kiirusindeks ja koormusindeks. Selleks, et rehvid ebaühtlaselt ning valesti ei kuluks peab auto esisilt olema õigesti reguleeritud. Järgmiseks on väga oluline meeles pidada, et kui paigaldate rehvi tasakaalust väljas olevale veljele kuluvad rehvid kiiremini ning ebaühtlaselt. Pealeselle lõhub tasakaalust väljas olev ratas ka roolisüsteemi. Enne rehvi soetamist tuleb üle kontrollida ka velje seisukord. Kunagi ei tohi kasutada rehvi koos deformeerunud või vigastatud veljega. Katkine või vigane velg lõhub sinna peale pandud rehvi. Kui soetate kasutatud rehve siis tuleb meeles pidada, et iga rehv vananeb ning hoolikalt tuleb vaadata, et rehvi mustrid ning külgsinal ei oleks mõrasid. Mõranemine on tavaliselt viide sellele, et rehvid on olnud kasutuses liiga pikka aega. Mõnikord võib esineda ka “ennetähtaegset” vananemist, mis on tingitud valedest puhastus ja parandusvõtetest. Kui sellised omadused ilmnevad siis ei tohiks sellist rehvi kasutada.
2
Talverehvide soetamisel tuleb meeles pidada, et kui liikumist on ka välismaal siis enamikus Euroopa maades ei lubata kasutada naastrehve. Seega tuleks eelnevalt välja uurida millised rehvide kasutamise seadused sihtriigis kehtivad. Talverehvide valimisel saab üpris täisuliku info rehvivahetus lehelt http://www.rehvivahetus24.com
3
Kuna rehvi soetamisel tuleb aru saada teatud tähistest siis järgnevat numbrite ja tähtede jada kasutatakse rehvi omaduste kirjeldamisel. Seega mida tähendavad numbrid rehvil?


Näiteks: 235/60 R16 100T
· 235 –Rehvi laius millimeetrites
· 60 – Rehvi kõrgus (profiil) väljendatuna protsentides rehvi laiusest ehk antud juhul 60% 235 millimeetrist on 141 mm. Seega rehvi kõrgus ehk profiil on 141 mm. (Kui rehvi profiil on 80 jäetakse see enamasti märkimata – sel juhul võib märge välja näha selline 165 R13)
· R16 – Velje diameter tollides. R täht tähistab, et tegemist on radiaalrehviga
· 100 – Koormusindeks ehk maksimum lubatus koormus ühe ratta kohta.
· T – Kiirusindeks. Kiirusindeks näitab kui suur on maksimumkiirus millega võib rehviga sõita.

Kommentaarid

Rain Ungert

R1im

Medal_silver_3 Entusiast 510 punkti

Kategooria: Autod