Kuidas Jääpurikate Abil Soojalekkeid Avastada

Kirjutas krants
Article4263278541aepDqW

 (4 korda hinnatud)

Eestimaale üle pikema aja jõudnud korraliku lumega talv annab praegu hea võimaluse kontrollida oma maja katusealuse soojapidavust.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
Kui sinu maja räästas on jääpurikad siis katusealune ei ole korralikult soojustatud ja soojus pääseb katuse pinda soojendama. Lumi katuse pinnal sulab ja seetõttu tekivad jääpurikad.

Oma räästa ülevaatamisel võid leida nii kohad, kus katuslae soojustuskihis on „augud” ning need hiljem täiendavalt soojustada.
2
Jääpurikate puhul lisaks sellele, et nad seavad ohtu möödakäijad või muu vara näiteks auto, võivad lõhkuda ka vihmaveerenne, neid väänata ja päris katki murda.
3
Praegu on hea aeg, sest sulailmasid ei ole olnud ja ka päike pole katuseid oluliselt soojendanud. Seetõttu leiab kõik katusealuse soojustamisega seotud vead hästi ülesse. Soovitan teha pildid neist kohtadest, kus jääpurikad tekivad, et kui remonditööd ette võtta, siis oleks hea täpselt üle vaadata, et kus on probleemsed kohad ja need ära parandada.

Nipid ja hoiatused

  • Jääpurikate tekkimisel räästasse tuleks need sealt eemaldada, et raskus ei lõhuks vihmaveerenne aga muidugi ka seetõttu, et need allakukkumisel viga ei teeks.
  • Majadel, millel on katusaknad, on teatud mahus jääpurikad katusakende piirkonnas paratamatud, sest aknale sadanud lumi sulab seest tuleva soojuse tõttu.

Kommentaarid

krants

krants

Medal_silver_3 Entusiast 628 punkti

Kategooria: Kodu ja aed