Kuidas Alustada Oma Äriga

Kirjutas krants
Article4068529235PWRnms

 (3 korda hinnatud)

Esmalt tuleb meeles pidada, et kõik inimesed ei sobi ettevõtjateks. Väga paljud saavutavad palgatöötaja ja alluvana kordades rohkem edu ja lugupidamist kui ettevõtjana. See, et ollakse edukas töötaja ei taga automaatselt edu ettevõtluses. Mõtle läbi oma tugevad ja nõrgad küljed.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt väljakutsuv

Vajalikud asjad

  • www.volanoustaja.ee
1
Kui äriidee on perspektiivikas, ei tasu selle teostamist karta. Siinkohal toome kokkuvõtlikult ära aspektid, mille peab algaja ettevõtja enda jaoks läbi töötama ja vastavalt oma ideele läbi kaaluma. Abiks on raamatupoodides leiduv ja tänaseks väga mitmekesine erialakirjandus ning vastavad portaalid Internetis.
2
Ettevõtluse alused - põhiterminid, ärieetika
3
Äriidee ja ärikeskkond - mis on äriidee ja kuidas seda hinnata, info kogumine ja keskkonna- analüüs, fokuseerimine
4
Äriplaan - koostamise vajalikkus, põhimõtted, struktuur, sisu, sagedasemad vead
5
Äriühingute liigid ja äriühingu asutamine - kuidas sobivat valida ning asutada
6
Raamatupidamine - põhimõisted, kontod, bilanss, aastaaruanne jms
7
Personal - valikust ja värbamisest psühholoogiliste ning juriidiliste aspektideni
8
Turundus ja selle roll ettevõttes
9
Äritegevuse rahastamine ja toetusvõimalused
10
Tegevusvaldkonda puudutavad õigusaktid
11
Äritegevuse rahastamine

Kui oled leidnud hea äriidee ja otsustanud alustada ettevõtjana, siis esmalt tuleb välja arvutada, kui palju on Sul vaja raha äriprojekti käivitamiseks ehk investeeringuteks ja kust vajaminev raha hankida. Juhul, kui oma säästudest ei piisa, tuleb analüüsida, millised oleksid välised finantseerimisvõimalused ehk võõrfinantseerimise võimalused.

Selleks peab Sul olema koostatud kirjalik äriplaan, millega Sa olete esmalt endale ja ka potentsiaalsele rahastajale tõestanud, et Sinu äriidee hakkab kasumlikult tööle.
12
Toetused

Mitmed institutsioonid pakuvad erinevaid ettevõtlusega alustamise toetusi. Näiteks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Stardi- ja kasvutoetus alustavale ettevõtjale ettevõtte käivitamise ja arendamisega seotud investeeringuteks. Lisaks on võimalik neilt taodelda Stardilaenu, mis on mõeldud alustavale ettevõtjale ettevõtte käivitamise või arendamise finantseerimiseks.

Samuti pakub nt Tallinna ettevõtlusamet Stardiabi alustava ettevõtluse toetamiseks. Tallinna Ettevõtlusamet väljastab stardiabi eesmärgiga stimuleerida ettevõtlusega alustamist ning toetada ja arendada väikeettevõtlust Tallinnas. Stardiabi saavad taotleda äriühingud, FIEd ja ettevõtlusega alustada soovivad isikud.

Kommentaarid

krants

krants

Medal_silver_3 Entusiast 628 punkti

Kategooria: Äri