Kuidas Puhastada Nahka (Diivanid, Istmed)

Kirjutas krants
Article6655424832Xe9T3

 (4 korda hinnatud)

Mööbli, eriti just heleda nahkmööbli ja sametkattega pehme mööbli puhastamiseks on soovitatav kasutada spetsiaalseid puhastusvahendeid, kuid häda korral saab plekkidest lahti ka seebi, pesupulbri või nõudepesuvahendi lahusega.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne
1
Nahkmööbli puhul aitab juhuslike plekkide vastu niiske lapp. Rahvatarkus ütleb ka, et plekikohale võiks pärast niiske lapiga hõõrumist määrida vahustatud munavalget – see muudab plekikoha nähtamatuks. Vajadusel võib kasutada veel seebivett, seejärel tuleb aga nahk niiske lapiga üle puhastada. Nahkpolstrilt saab plekke eemaldada tärklise ja bensiini (1:1) seguga; lasta kuivada ja siis segu ära pühkida.
2
On olemas nii kergema- kui tugevamatoimelisi hooldusvahendeid. Kui plekid ja mustus pole liialt sügavale imbunud, võiks esimestel aastatel piirduda nõrgematoimeliste vahenditega. Võimalusel vältida lahusteid – need võivad olla küll efektiivsed plekkide eemaldamiseks, kuid nahast materjalile kahjulikud.
3
Puhastamisel oleks mõistlik vältida hõõrumist ja nühkimist. Hoogsad liigutused kulutavad nahka. Lihtsa «tupsutamisega» tekib kattes piisav vaakum, et mustus materjalist välja tõmmata. Pärast puhastust tuleb nahal loomulikul moel õhu käes kuivada lasta. Mitte mingil juhul ei tohi nahka fööni või puhuriga kuivatama hakata.
4
Peale iga hoolduskorda tuleks diivan korralikult sisse kreemitada. See annab nahale kaitsekihi ning diivan ei määrdu nii kergesti. Samuti aitab kreemitamine liigse kuivuse vastu – nahk jääb pehmeks ning on seega vastupidavam ja kaunim.

Nipid ja hoiatused

  • Põhjalikumat puhastust vastavate hooldusvahenditega vajaks nahkdiivan vähemalt korra aastas. Iga-aastast hooldust tehes ei maksaks kemikaalidega eriti liialdada, see vähendab naha vastupidavust.
  • Tihti on aga diivani taustosas (kehaga mitte kokkupuutuvas osas) kasutatud sarnase väljanägemisega kunstnahka ning hooldusvahendi testimine ei pruugi seega sama tulemust anda.
  • Iga konkreetse hooldusvahendi puhul tuleb kindlasti järgida kasutusjuhendeid.
  • Uut nahapuhastusvahendit peaks enne hooldusprotseduuri alustamist katsetama diivani vähenähtaval küljel.

Kommentaarid

krants

krants

Medal_silver_3 Entusiast 628 punkti

Kategooria: Kodu ja aed