Kuidas Enda Veebilehele Värvitoonide Kombinatsiooni Valida

Kirjutas Toomas
Article1019390560acG2GT

 (7 korda hinnatud)

Kui hakkad tellima veebilehe valmistajalt veebilehte, siis aitab veebidisaineril lähteülesande koostamisele tublisti kaasa, kui valid ise endale toonid, millistes veebilehte näha soovid. Allpool üks võimalus, kuidas seda hõlpsasti teha.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • internet
1
Kui oled arvutiga internetis, võta veebibrauser lahti ja ava Combo Library ehk "toonikombode raamatukogu".

Kerides seda lehekülge allapoole, avaneb üle kahesaja eelseadistatud värvikombinatsiooni.

Kui siiski ei leidnud kõige sobivamat kombinatsiooni, saad erinevaid toone omavahel kokku sobitada toonide sobitamise lehel ning kasutades ka selle lehe üleval paremal servas olevat nuppu "Random Combo", mis kuvab juhusliku uue värvikombinatsiooni.

Seejuures on abiks täielik värviketas, millelt saad testerisse kopeerimiseks soovitud värvile vastava koodi teada.
2
Teine võimalus sobivate toonide valimiseks on võtta mõni meeldiv foto (näiteks nagu õpetuse päises) ja valida välja sellelt toonid, mida soovid lehel näha. Kui soovid fotolt värve valida, kasuta mõnd pilditöötlusprogrammi (nt Paint) ja märgista fotol selgesti toonid, mida soovid kasutada (nt noolekestega) ja salvesta see saatmiseks koopiana.
3
Kui valisid värvid kombode hulgast, edasta kuueteistkümnendkujul toonikoodid (nt 47697E, 688B9A, 5B7444, A3C586) veebilehe valmistajale. Foto puhul ei pea sa muretsema toonidele vastavate koodide pärast, disainer leiab fotol näidatud värvide koodid ise.

Nipid ja hoiatused

  • Värvikombode hulgast valimine on mõttekas, kuna näed korraga ära, kuidas antud toonid omavahel kokku sobivad.

Kommentaarid