Kuidas Tähistada Eesti Vabariigi Aastapäeva

Kirjutas AgneK
Article1570523137fMAlUc

 (20 korda hinnatud)

23. veebruaril 1918.a kuulutati Endla teatri rõdul Pärnus esmakordselt välja Eesti Vabariik. Iseseisvusmanifesti luges ette Maanõukogu liige Hugo Kuusner. 24. veebruaril kuulutati Tallinnas välja Eesti Vabariik ning moodustati Ajutine Valitsus, mille eesotsas oli Konstantin Päts. Iseseisvuspäev on väga oluline sündmus Eesti ajaloos, kuid kuidas seda tähistada?

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • lilled
  • lipp
  • televiisor
1
Vabariigi aastapäev algab lipu heiskamisega. Hommikul päiksetõusu ajal heisatakse Pika Hermanni tornis riigilipp, mida saab ka ise oma silmaga vaatama minna. Kui selleks pole võimalust, siis võib seda jälgida ETV vahendusel. Neil kellel on võimalus, saavad ka enda kodu ees lipu heisata või osaleda oma asulas lipu heiskamisel.
2
Igal aastal mälestatakse vabadussõjas langenuid. Mälestusmärkide juures toimuvad mälestusteenistused, millest saab osa võtta ja langenute mälestuseks lilli või pärgi asetada. Neist saab igaüks osa võtta.
3
Tähistamise üks osa on kaitsejõudude paraad. Eesti Kaitsevägi demostreerib uhket sõjavarustust ning kaitsejõude. Ka seda saab vaadata ETV vahendusel, aga ise kohale minnes on ja oma silmaga vaadates on alati huvitavam. Tasub kohale minna.
4
Kui olete juba välisüritustest osa võtmas, siis tasuks koos sõprade ja/või sugulastega ilma nautida ning näiteks kelgutama, suusatama või uisutama minna.
5
Kui päev on õhtusse jõudnud, siis võib uuesti televiisori käima lülitada ja Vabariigi presidendi vastuvõttu jälgida. Tuntud ja huvitavad persoonid ning nende kostüümid pakuvad kahtlemata igal aastal jututeemat.

Nipid ja hoiatused

  • Töölepinguseaduse §45 lg2 ja lg3 kohaselt tasustatakse 24.veebruaril tehtud töötunnid 2-kordse töötasuga või lepitakse kokku täiendava puhkeaja andmise osas.
  • Vastavalt pühade ja tähtpäevade seadusele on 24.veebruar rahvuspühana puhkepäev.
  • Kui lähed välisüritustest osa võtma, pane ennast soojalt riidesse.

Kommentaarid