Kuidas Lõigata Õunapuud (Video)

Kirjutas ervin
Article3268600475QUspE

 (8 korda hinnatud)

Kevade saabudes on õige aeg üle vaadata õunapuude oksad, et puudelt paremat saaki loota. Maaleht on teinud selleks kasuliku videoõpetuse. Kel puud vajavad lõikamist, soovitan vaadata. Õpetus on kokku pandud www.maaleht.ee leitud materjalide põhjal.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • oksakäärid
1
2
Kõigepealt kontrollige, et lõikeriistad oleksid teravad. Siis jäävad lõikejäljed ilusad siledad, mitte narmendavad, ning paranevad rutem.

3
Nüüd käige mõned tiirud ümber puu, uurides võra kuju ja okste asetust. Kõige parem on tegutseda kahekesi, nii et saagija-lõikaja on üleval ning teine näitab alt, mida ära naksata. Üksi on üsna ebamugav lõigata, sest kui oled juba üles roninud, siis ei näe sa tegelikult enam midagi.

- Esmalt lõigake võrast välja kõik kuivanud, haiged ja võrasse sissepoole kasvavad oksad.

- Kui soovite puud madalamaks võtta, tuleb ülespoole kasvavaid oksi maha saagida.


Nipid ja hoiatused

  • Kui oksad lõigatud, pange kätte tugevast materjalist kinnas ja silitage tugevalt tüvesid. Siis kukuvad lahtine koor ja tüvel kodu leidnud samblikud maha.
  • Oksakääridega peenemaid raage eemaldades jälgige oksal olevaid pungi: lõigake külje suunas või alla suunduva punga eest. Kui lõikate enne ülespoole minevat punga, kasvab puu jälle kõrgemaks.
  • Soovitatav on korraga välja lõigata umbes kolmandik oksi ja noorendada puud järk-järgult mitme kevade jooksul.
  • Ärge jätke könte – need takistavad haava kinnikasvamist ning muutuvad haiguste pesitsuspaigaks. Saagige oks ära võimalikult tüve lähedalt, kuid ärge vigastage oksakraed.

Kommentaarid

ervin

ervin

Medal_silver_2 Algaja 156 punkti

Kategooria: Kodu ja aed