Kuidas Arvutisse Fonte (Kirjastiile) Juurde Lisada

Kirjutas Toomas
Article1773231784224xF2

 (8 korda hinnatud)

Arvutiga tuleb kaasa piiratud kogus fonte. Mida teha, kui on vaja disainida eriti silmapaistev poster või reklaamkuulutus, kuid Comic Sans ja Times New Roman ei tundu sobivad? Lahendus on lihtne, lisa arvutisse mõned fondid (kirjastiilid) juurde. Kuidas lisada arvutisse fonte?

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • admin õigused arvutis
  • internetiühendus
1
Internetis leidub lehekülgi, mis tegelevad fontide vahendamisega. Ühed tuntumad on DaFont ja 1001FreeFonts. Ava üks neist ning leia valitud lehelt sobiv kirjastiil, mida sooviksid arvutisse lisada.
2
Kui oled fondi välja valinud, tuleb see arvutisse alla laadida. Otsi fondi näidise kõrvalt nuppu Download. Vajuta sellel ning salvesta fail arvutisse.
3
Kuna fondifailid tulevad allaladides kokkuzipitult, tuleb nüüd allalaetud fail lahti pakkida. Kui vajad selle juures abi, loe kuidas zip faili lahti pakkida.
4
Nüüd ava kaust, kuhu fondifailid lahti pakkisid. Tüüpiliselt näed seal ühte või kahte fondifaili ning ühte .txt faili, kus on selgitused fondi kohta. Selleks, et fonti installida vajad siit .ttf või .fon laiendiga faili. Windows XP ja Windows Vista puhul käib fondi lisamine Windowsi fontide hulka natuke erinevalt:
5
Windows XP kasutajad:

1. Tee seal, kuhu fondifaili lahti pakkisid, fondifailil paremklikk (.ttf või .fon laiendiga, ikooni järgi saad kindlasti aru, milline on fondifail) ning vali Copy / Kopeeri.
2. Liigu Start menüü -> Control Panel (Juhtpaneel), leia ja ava kaust Fonts (Fondid)
3. Tee siin kaustas paremklõps ning vali Paste (seejärel font installitakse)

Windows Vista kasutajad:

1. Tee seal, kuhu fondifaili lahti pakkisid, fondifailil paremklikk ning vali avanenud menüüst Install, kui Windowsi User Account Control küsib, kas soovid jätkata, siis soovi jätkata (seejärel font installitakse)

Nipid ja hoiatused

  • Fonte saad näiteks kasutada logode kujundamisel.
  • Fonte võid lisada niipalju kui hing ihkab.
  • Fontide ärieesmärgil kasutuse korral on soovituslik tutvuda fondiga kaasa tulnud Readme failiga (litsentsitingimustega).

Kommentaarid

Toomas

Toomas

Medal_bronze_2 Veteran 2 564 punkti

Kategooria: Arvutid