Kuidas Muuta Oma Koduleht Paremaks 10 Lihtsa Nipiga.

Kirjutas Theorg
Article788642875qoi8X1

 (7 korda hinnatud)

Muuda enda koduleht vastupandamatuks ja inimesed tulevad sinna ka tagasi.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
Värvid! Värvid! Värvid!

Värvid olgu korras. Punane tekst sinisel või mustal taustal ei ole hästi nähtav ja selle lugemine on paras piin. Samuti ei ole ka hea kui heledal taustal on hele tekst. Tekst peaks olema selgesti eristatav. Inimesed on harjunud, et lingid on sinised, kuna neid on mustast tekstist hea eristada.
2
Java kell – oh õudust.

Milleks on seda jama vaja? See ei jäta sinust tarka muljet, isegi siis kui sa selle ise kirjutasid. See näitab seda, et sa ei jaga veebindusest mitte midagi ja oled sellel alal täielik amatöör. Mis vajadust on kalendril? Ma tean ju ise ka väga hästi mis kuupäev on. Ka helidega menüüd ei ole parim lahendus. Need on paganama tüütud.
3
Hüpikaken võrdub back nupu vajutamine.

Hüpikaken on üks kõige tüütumaid asju mis on olemas. Näiteks lähen internetti endale matkavarustust ostma ja siis poe kodulehel tuleb hüpikaken kirjaga “Tere tulemast Oü Kukunkaljuotsastalla kodulehele!“ Muidugi lahkub iga normaalne inimene sellelt kodulehelt ja enam tagasi ei tule. Ja nagu ütles Peep Laja siis ei tohiks panna ka avalehele teksti “tere tulemast”, sest kas on mõni lehekülg kuhu külastaja pole teretulnud.
4
Mulle ei meeldi kui reklaamid laevad.

Lehekülg ei tohiks olla ainult reklaam, reklaam, reklaam, sisu, reklaam, reklaam. Esiteks need võtavad kuradi kaua aega, et lugeda. Teiseks see muudab saidi jube kirjuks ja kolmandaks, kõik lahkuvad sellet lehelt võimalikult ruttu kuna usaldus kadus esimese 3 sekundiga.
5
Külalisteloendur, kellele seda vaja on?

See on täiesti mõttetu asi mis panna oma kodulehele. Küsi endalt küsimus „Milleks ma selle sinna panen?“ Külalisi üldiselt ei huvita palju inimesi on su kodukal käinud vaid hoopis see mis kasu tema sellest saab. Targem oleks kasutada korralikku teenust nagu Google Analytics.
6
Kus see on?

Ära arva, et kui inimene tuleb su kodukale siis teab ta kohe kus miski on. Ta ei tea seda. Ehita enda navigeerimis süsteem üles võimalikult loogiliselt ja kindlasti tee oma saidile otsingumootor.
7
Ära liiguta asju!

Hea oleks kui enamus kujunduselemente oleks kogu aeg seal kus nad on esilehel. Mõtle kui ebameeldiv on käia saidil kus avalehel on menüü üleval. Järgmisel lehel paremal ja ülejärgmisel hoopis lehe all. Las nad olla liikumatud.
8
Mind ei huvita sina, ega sinu auhinnad!

Ära pane oma saidile kirja kes sa oled, oma auhindu, oma pangakaardi parooli jne. Sellel pole mingit mõtet. See ei huvita kedagi! Enamus inimesi otsib internetist informatsiooni. Neid ei huvita kui vana su koer on. Ära topi ka CSSi ja HTMLi valideerumise nuppe. Milleks neid vaja on?
9
Jäta ruumi.

Ära topi oma lehte asju täis. Peab jääma ka vaba ruumi. Viimasel ajal on veebidisainerid hakanud tähtsustama valget ruumi.
10
Tee oma leht „kleepuvaks“!

Tekita inimestes tahtmine oma lehele tagasi tulla. Selleasemel, et promoda oma lehte ja saada uusi inimesi kes enam kunagi tagasi ei tule keskendu hoopis sellele, et eelmised külastajad tuleksid tagasi. Lihtsad võimalused seda teha on pakkuda mingit teenust, teha veebiajaleht, uuendada pidevalt jne.

Nipid ja hoiatused

  • Selle oma saidile kopeerimine on lubatud siis kui sa viitad ka minu lehele.
  • Õpetus on pärit minu kodulehelt http://theorg.pri.ee

Kommentaarid

Theorg

Theorg

Medal_silver_1 Uustulnuk 28 punkti

Kategooria: Internet