Kuidas Paigaldada Veebilehtede Sisuhaldussüsteemi Joomla!

Kirjutas jafman
Article4010779472aYN9F7

 (7 korda hinnatud)

Joomla on tasuta sisuhaldussüsteem, millega on väga lihtne ning mugav endale valmistada just endale sobiv koduleht. Joomla heaks küljeks, peale selle, et see on tasuta, on ka see, et sellele on saadaval väga palju tasuta kujundusi, pluginaid ja mooduleid (muidugi ilusamate ja paremate asjade eest tuleb natuke raha välja käia).

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • FTP programm failide viimiseks serverisse (näiteks tasuta programm FileZilla)
  • Internet
  • Registreeritud domeen koos veebiserveriga (peab toetama MySQL andmebaasi)
1
Selline peaks olema siis Joomla zip faili lahtipakkimisel saadud kaust Esimese asjane me peame me tõmbama endale Joomla! sisuhaldussüsteemi kokkupakitud faili, mille me hiljem serverisse paigaldame. Selle faili saame kätte aadressilt http://www.joomla.org/download.html. Mina kasutan Joomla vanemat versiooni 1.5.22. Kui see fail on tõmmatud, siis pakkide see fail lahti (ta pakib seda suhteiselt kaua kuna seal sees on väga palju väikseid faile, sama on ka failide serverisse üleslaadimisega).
2
Kui asjad ilusti lahtipakitud, tuleks nüüd need asjad serverisse üles laadida. Failide üleslaadimiseks on vaja FTP programmi. Üks tasuta programme on näiteks FileZilla (ise soovitaksin muidugi kasutada FlashFXP-d, mis on küll tasuline, kuid aeglase internetiühenduse korral tunduvalt parem). FileZilla saad alla tõmmata siit. NB! Vaata, et failid kindlasti saaksid serverisse kausta, mis on avalik ehk kausta, mille sisu ka netis kuvatakse. Serverisse üleslaadimine võtab suhteliselt kaua aega (ka siis kui internetiühendus on väga hea) seda nimelt sellpärast, et kaustas on väga palju väikseid faile, millega peab programm igaühega eraldi tegelema.
3
Kui failid on serveris üleval, tuleks asjad ära seadistada. Kui nüüd lähete oma aadressile, kuhu te Joomla paigaldasite avaneb Teil Joomla paigaldamise aken.
1. samm on valida keel (vaikimisi juba pakutakse Eesti).
2. samm on kontroll, et kas Joomla jaoks on kõik vajalikud nõuded täidetud. Seal ise midagi muuta ei saa lihtsalt pange edasi (kui te ei saa edasi sellest sammust liikuda, siis järelikult pole mingid nõuded täidetud).
3. sammul saate lugeda litsentsi.
4. sammul tuleb Joomlale ära määrata Teie andmebaasi andmed. Need kindlasti saadeti Teile meilile, kui Te registreerisite omale domeeni. Juhul kui Teil neid ei ole, siis saate neid küsida ka oma teenusepakkuja käest.
5. Nüüd tuleb ära määrata FTP seaded. FTP andmed saadetakse Teile samuti koos domeeni registreerimisega, juhul kui Tel neid pole, siis saate need küsida oma teenusepakkuja käest.
6. sammus saate määrata oma saidi nime, oma emaili aadressi, ning määrata administraatori parooli (NB! admini parool tehke selline, mis on raske aga samas Teile lihtsasti meeldejääv sest selle parooliga saate Te administraatori liidesesse, kus te saate teha muudatusi oma lehel. Hiljem saab muidugi ka neid seadmeid muuta, juhul kui tekib vajadus.
4
Step1906368589jbkf8U Nüüd kui need sammud tehtud tuleb serverist ära kustutada veebiserverist kaust nimega installation. Kui te seda kustutada ei viitsi, või ka lihtsalt kausta nime lõppu pana punkti või mõne muu sümboli. Nüüd minge internetilehitsejaga oma kodulehele (www.sinusait.ee/index.php). Palju õnne! Sinu Joomla leht on nüüd paigaldatud ning kui tegid kõik õigesti, peaks sul olema nüüd leht veebis nähtav. Kui tahate oma lehte muuta siis administraatori liidesse sisse logimiseks kirjutage url www.sinusait.ee/administrator Kasutaja on admin (seda saab hiljem muuta) ja salasõna on see, mis te ennem admini salasõnaks määrasite. Aga ainult sellisest ilusast pildist on ju ainult vähe. Kui aega leian, siis kirjutan veel õpetusi, mis nüüd selle lehega edasi teha, et sellest asja saaks. Jõudu tööle, ning loodan, et saate oma lehe ilusasti tööle :)

Nipid ja hoiatused

  • Kui teil tekib probleeme, siis kijutage mulle siia lehele postkasti või õpetuse kommentaari ning püüan teid võimaluse korral aidata.

Kommentaarid

jafman

jafman

Medal_silver_1 Uustulnuk 18 punkti

Kategooria: Internet