- Kodu ja aed 129
- Lemmikloomad 12
- Reisimine 38
- Internet 116
- Mood ja ilu 38
- Hobid ja mängud 26
- Lapsehooldus 8
- Elektroonika 25
- Suhted ja perekond 17
- Meelelahutus 23
- Pühad ja tähtpäevad 18
- Sport ja fitness 33
- Tervis 85
- Arvutid 187
- Pidu ja lõbu 25
- Haridus 39
- Raha 25
- Söök ja jook 73
- Autod 42
- Õigus ja seadused 13
- Kultuur ja ühiskond 23
- Töö ja karjäär 28
- Äri 38
Kuidas Paigaldada Veebilehtede Sisuhaldussüsteemi Joomla!
Kirjutas jafman
Joomla on tasuta sisuhaldussüsteem, millega on väga lihtne ning mugav endale valmistada just endale sobiv koduleht. Joomla heaks küljeks, peale selle, et see on tasuta, on ka see, et sellele on saadaval väga palju tasuta kujundusi, pluginaid ja mooduleid (muidugi ilusamate ja paremate asjade eest tuleb natuke raha välja käia).
Juhised ja sammud
Raskusaste: Lihtne
Vajalikud asjad
- FTP programm failide viimiseks serverisse (näiteks tasuta programm FileZilla)
- Internet
- Registreeritud domeen koos veebiserveriga (peab toetama MySQL andmebaasi)
1

2
Kui asjad ilusti lahtipakitud, tuleks nüüd need asjad serverisse üles laadida. Failide üleslaadimiseks on vaja FTP programmi. Üks tasuta programme on näiteks FileZilla (ise soovitaksin muidugi kasutada FlashFXP-d, mis on küll tasuline, kuid aeglase internetiühenduse korral tunduvalt parem). FileZilla saad alla tõmmata siit. NB! Vaata, et failid kindlasti saaksid serverisse kausta, mis on avalik ehk kausta, mille sisu ka netis kuvatakse. Serverisse üleslaadimine võtab suhteliselt kaua aega (ka siis kui internetiühendus on väga hea) seda nimelt sellpärast, et kaustas on väga palju väikseid faile, millega peab programm igaühega eraldi tegelema.
3
Kui failid on serveris üleval, tuleks asjad ära seadistada. Kui nüüd lähete oma aadressile, kuhu te Joomla paigaldasite avaneb Teil Joomla paigaldamise aken. 1. samm on valida keel (vaikimisi juba pakutakse Eesti).
2. samm on kontroll, et kas Joomla jaoks on kõik vajalikud nõuded täidetud. Seal ise midagi muuta ei saa lihtsalt pange edasi (kui te ei saa edasi sellest sammust liikuda, siis järelikult pole mingid nõuded täidetud).
3. sammul saate lugeda litsentsi.
4. sammul tuleb Joomlale ära määrata Teie andmebaasi andmed. Need kindlasti saadeti Teile meilile, kui Te registreerisite omale domeeni. Juhul kui Teil neid ei ole, siis saate neid küsida ka oma teenusepakkuja käest.
5. Nüüd tuleb ära määrata FTP seaded. FTP andmed saadetakse Teile samuti koos domeeni registreerimisega, juhul kui Tel neid pole, siis saate need küsida oma teenusepakkuja käest.
6. sammus saate määrata oma saidi nime, oma emaili aadressi, ning määrata administraatori parooli (NB! admini parool tehke selline, mis on raske aga samas Teile lihtsasti meeldejääv sest selle parooliga saate Te administraatori liidesesse, kus te saate teha muudatusi oma lehel. Hiljem saab muidugi ka neid seadmeid muuta, juhul kui tekib vajadus.
4

Nipid ja hoiatused
- Kui teil tekib probleeme, siis kijutage mulle siia lehele postkasti või õpetuse kommentaari ning püüan teid võimaluse korral aidata.