Kuidas Gmailis Sissetulevaid Kirju Filtreerida

Kirjutas Urmas Zirk
Article873970165oMxss4

 (9 korda hinnatud)

Selles õpetuses saad teada, kuidas uusi ja olemasolevaid kirju sinu valitud kriteeriumite järgi filtreerida - näiteks kõik arved saata automaatselt sildi Arved alla, sõna porn jne sisaldavad kirjad otse prügikasti saata jne.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne

Vajalikud asjad

  • Arvuti
  • Gmaili konto
  • Internet
1
Gmaili seadetesse minemine 1. Vajuta üleval paremas nurgas asuvale hammasrattale.
2. Vajuta Maili seaded.
2
Filtrite seaded 1. Vajuta Filtrid.
2. Vajuta Loo uus filter.
3
Filtri kriteeriumid 1. Sisesta kriteeriumid, mille järgi kirju filtreerida. Näites filtreerin arveid, seega kriteeriumites määrasin, et osigu kirju, mis sisaldab sõna arve ja manust. Kui kiri sisaldab sõna arve, aga manust ei sisalda, siis seda kirja ka ei filtreeri. Ja vastupidi. Kriteeriumite määramisel peab meeles pidama, et filtreeritakse kõik kirjad, mis vastavad nendele kriteeriumitele. Näiteks antud juhul võib-olla keegi suvalises kirjas mainib arvet ja manus ka olemas, aga tegelikult reaalselt arvet ei sisalda, siis see kiri filtreeritakse ikka, kuna vastab kriteeriumitele. Ehk siis on oht filtreerida kirju, mida filtreerida ei soovi.
2. Vajuta Järgmine etapp.
4
Step2918608874yKXmQa 1. Silt Arved puudub. Loome selle Kasuta teemasildi rippmenüüst. Kuna näites filtreerin arveid, otsustasin need sildi Arved alla panna, et oleks teistest kirjadest eraldi. Seda võimalust kasuta vastavalt oma kriteeriumitele. Näiteks spämmi saadad tõenäoliselt otse prügikasti ja selleks uut silti vaja pole.
5
Step3435528590L7kArt 1. Sisesta sildi nimi.
Soovi korral võid loodava sildi veel kategooriasse lisada. Arved näiteks Töö kategooriasse. Mina näites seda võimalust ei kasuta.
2. Vajuta Loo.
6
Step42688832846HYgLv Järgnevad linnukesed taas sõltuvad sinu soovidest. Arvete filtreerimiseks pean parimaks sellised seaded.
1. Ei soovi, et Arved oleks Postkastis teiste kirjadega koos, seega valisin Jäta postkast vahele. Kui sina soovid, et oleks ka Postkastis, mitte vaid Arvetes, ära seda linnukest pane. Ka spämmi filtreerimisel soovitan postkasti vahele jätta.
2. Et filtreeritud arved oleks Arvetes, tuleb panna linnuke ka Kasuta teemasilti ette ja rippmenüüst valida Arved.
3. Arved rämpsposti minna ei tohi. Seega linnuke Ära saada kunagi kausta Rämpspost ette.
4. Märgime ka oluliseks.
5. Pane ka linnuke Kasuta filtrit ka alltoodud NUMBER meilivestlus korral.
6. Vajuta Loo filter.
7
Step23336743940UeXfP Tubli, filter loodud. :) Võid nüüd uue luua.

Kui sina ka arveid filtreerid, peaksid vasakult leidma sildi(kausta) Arved ja kõik vanad ja uued arved peaksid sealt leidma.

Kommentaarid

Urmas Zirk

UrmasZirk

Medal_silver_2 Algaja 116 punkti

Kategooria: Internet