Kuidas lennata puldiga helikopteriga

Kirjutas kopterid-ee
Article7296488395liOrq

 (6 korda hinnatud)

Toon välja mõned näpunäited, kuidas kiiremini puldiga helikopteriga lendamine käppa saada. Õpetussõnad on koostatud algajatele Syma S107G helikopteri lennutamise kogemustest. Soovitan esimeseks kopteriks just seda, kuna kopterit on väga kerge juhtida ja väga raske ära lõhkuda.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne

Vajalikud asjad

  • mõned patareid puldi sisse
  • puldiga helikopter (soovitatavalt vastupidav)
  • tuba vaba põrandapinna või suure lauaga
1
Kui sul veel ei ole põnevat puldiga juhitavat helikopterit, siis alustamiseks sobiva helikopteri leiad www.kopterid.ee
2
Vali suurim tuba ja pane kopter toa keskele põrandale või lauale.
3
Haara puldist nii, et kasutad vaid vasakut kätt gaasihoova juhtimiseks. Paremat hooba ei ole alguses vaja puutuda.
4
Tõsta sujuvalt kopteri pöördeid, liigutades gaasihooba. Ära lõpeta pöörete tõstmist enne, kui kopter tõuseb piisavalt kiiresti või on jõudnud umbes ühe meetri kõrgusele.
5
Mängi gaasiga nii, et kopter püsiks meetri kõrgusel õhus. Harjuta, kuni suudad püsivalt seda kõrgust hoida. NB! Ära proovi kopteriga maa lähedal hõljuda, kuna tekib ground effect ehk õhupadi, mis paneb kopteri suvalises suunas ringi hõljuma.
6
Kui suudad püsivalt umbes meetri kõrgusel õhus hõljuda, hakka harjutama vaikselt kõrgemale tõusmist ja laskumist.
7
Harjuta ka maandumist – lasku sujuvalt paarikümne sentimeetri kõrgusele ning seejärel vähenda gaasi järsemalt, et tekkinud õhupadjast “läbi murda”. Ilmselt saad mõne maandumisega tunnetuse kätte ning suudad juba sujuvalt maanduda.
8
Kui gaasihoova tunnetus on olemas, proovi ühtlast gaasi hoides ka parema hoovaga pööramist ning edaspidi lendamist.
9
Tubli! Oledki kopteri juhtimise koordinatsiooni omandanud. Kui suudad toas juba ringe lennata, on esmane tunnetus olemas ning tasub proovida ringi lendamise ajal ka kõrgust muuta või tagurpidi lendamist.

Nipid ja hoiatused

  • Minu kogemuste põhjal on juhtimise selgeks saamine väga individuaalne – mõni oskab juba elu esimesel lennul toas ringi lennata, teine peab kopteri gaasiga sujuvat mängimist mõned minutid harjutama. Esmalt on kõige olulisem saada kätte sujuv gaasi
  • Väldi “pikakarvaliste” vaipade peal ja tolmurohketes nurkades õhkutõusmist ja maandumist. Karvad satuvad väga kergelt hammasrataste vahele ning nende sealt kättesaamine on üpriski tülikas.
  • Esimene reegel väikeste kopterite puhul: enne lendama asumist jäta meelde, et kopteri juhitavuse kaotamisel või kokkupõrke korral tõmba gaas maha ning las kopter kukub lihtsalt alla. Nii säästad kopterit.

Kommentaarid