Kuidas ELMO elektriautot rentida

Kirjutas Toomas
Article3195784242GlQW6r

 (7 korda hinnatud)

Eesti elektromobiilsuse programm ELMO on Eesti Valitsuse ja Mitsubishi Corporationi koostöös käivitatud programm energiatõhusate ja keskkonnasäästlike elektriautode ja laetavate hübriidide kasutusele võtmise toetamiseks. Programmi viivad ellu Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Sotsiaalministeerium ja SA KredEx. Programmiga seotud elektriauto rendiprojekt ELMO Rent võimaldab rentimise teel elektriautot kasutada just täpselt nii kaua kui vajad. Maksad vaid auto kasutamise aja eest. Laadimine ELMO kiirlaadimisvõrgus on rendiklientidele tasuta, rendiks kasutusel on Nissan Leaf ja Mitsubishi i-MIEV elektriautod. Kuidas ELMO elektriautot rentida?

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

 • ID-kaart
 • juhiluba
 • mobiiltelefon
1
Mine lehele www.elmo.ee ja registreeri end lehel kasutajaks. Vajalikud on juhiluba ja ID-kaart.
2
Registreerimisel kasutatud mobiilile saadetakse aktiveerimiskood, sisesta see elmo.ee lehel pakutud lahtrisse, et mobiilinumbri õigsus kinnitada.
3
ELMO rendi sessiooni alustamine Auto valimine. Mine lehele https://rent.elmo.ee/ ja leia kaardilt endale lähim vaba auto. Klikka rohelisele ikoonile, vali sealt auto (kuvatakse mitu kui kohas on mitu autot) ning seejärel avanenud aknas "RENDI KOHE". Seepeale saadetakse sinu telefoni kinnitussõnum, kus on 3 telefoninumbrit - üks on uste avamiseks, teine on uste sulgemiseks kui lähed autost eemale ning kolmas number on teenuse lõpetamiseks. Auto kasutamise ajal kasuta ainult 2 esimest numbrit, viimast kasuta ainult siis kui oled valmis auto tagastama sest viimase numbri valimisel rendisessioon lõpetatakse ja võimalikud lisatasud, näiteks tagastuskohta tagasi viimise tasud arvestatakse juurde.
4
Step3968544990RmExUg Sul on nüüd 30 minutit aega, et veenduda, et auto on rentimiseks valmis. Mine auto juurde ja ava auto uksed helistades sulle smsiga saadetud uste avamise numbrile. Veendu autos, et auto on puhas ja korras, et väljas poleks autol vigastusi. Kui soovid broneeringut tühistada ilma tasusid maksmata, helista kindlasti SMSis toodud kolmandale numbrile (teenuse lõpetamine) enne 30 minuti täitumist. Kui sa ei lõpeta teenust ega teosta ka uste avamist-sulgemist, alustatakse ikkagi rendihinna arvestust 30 minuti möödumisel.
5
Elektriauto kasutamise juhend auto salongis. Käivita auto. Auto käivitamise juhendi leiad autost, kuid lühidalt käib see nii - piduripedaal alla ja vajuta nuppu ON/OFF. Kui armatuuris tuled süttivad ja käib ka iseloomulik helisignaal, siis auto käib. Auto käib või ei - sellest saad aru ka rooli pöörates, kui kohal seistes on rooliratast kerge keerata, siis roolivõim töötab ja auto käib. Nissan Leaf-i puhul esines olukordi kus tuli käivitada 2-3 korda, et korralikult auto sisse lülituks.
6
Nissan Leaf-i juhikoha vaade Sõida. Elektriauto sõidab justkui automaatkastiga auto. "Käigukang" on elektrooniline nupp konsoolil. Jälgi sõites akude kestvuse mõõdikut, et planeerida juba eos ette enda järgmine laadimispeatus. Ühe laadimisega saab sõita ca 100km.
7
Nissan Leaf-i laadimine ELMO laadimisjaamas Laadimine. Laadimiseks sõida laadimisjaama ja jälgi juhiseid laadimisjaama ekraanil. Lühidalt käib laadimine nii: seiska auto, ühenda laadimiskaabel auto laadimiskontakti, millel eelnevalt eemalda kaas ja kate, seejärel viibuta laadimisjaama vastava paneeli kohal laadimise autoriseerimise kaarti ning kui laadimine on autoriseeritud, vajuta laadimisjaamal DC poolel nupul Start. Jälgi tablool kas laadimine algab. Laadimise ajal on soovituslik autot mitte käivitada, kuid vajadusel leiad auto juhendist kuidas seda siiski teha (talvisel ajal näiteks sooja saamiseks).
8
Auto tagastamine. Sõidu lõpetamiseks tuleb auto viia rendipunkti või siin mainitud kiirlaadijate juurde. Tallinnast renditud auto peab sõidu lõppedes jätma Tallinna rendipunkti või Ülemiste kaubanduskeskuse, Marienthali Keskuse või Sadama D-terminali kiirlaadija juurde ning Tartust renditud auto Tartu rendipunkti juurde. Vastasel juhul rakendub auto rendipunkti tagasi toomise tasu.
Kui ei õnnestu kohe õiges kohas leida autole parkimiskohta, siis katsu leida lähim võimalik parkimiskoht ja helista ELMO kiirlaadimisteenuse klienditeenindusse, mida pakub G4S telefonil 6 511 911 või lühinumbril 1911, et teatada parkimiskoht.
Ära jäta autot tasulisse eraparklasse.
Kontrolli, et auto jääks sinust puhtaks, sest vastasel juhul lisatakse auto puhastamise tasu sinu arvele. Hea tahte märgiks on lubatud auto jätta tagastamisel ka laadima st paned tagastuspunktis auto laadima ning seejärel helistad lõpetamise numbrile. Järgmine inimene saab asuda liikuma juba värskelt laetud akudega.

Nipid ja hoiatused

 • Arveldatakse kas e-maili teel või postiga nii nagu ise enda kontot luues valisid.
 • Autoga võid sõita Eesti piires nii palju kui soovid.
 • Elektriauto laeb akudesse energiat tagasi nii pidurdamisel kui jala gaasipedaalilt võtmisel (vabahooga sõites), seega ära muretse kui kiirendad ja pidurdad tihti, et aku liigselt tühjeneb.
 • Kasuta elektriautoga sõites ECO režiimi, et võita ühe laadimisega sõidetavat distantsi juurde.
 • Loe autosse sisenemisel läbi lühike manuaal, mis on autosse kiire ülevaate saamiseks jäetud.
 • Jälgi auto displeilt alati kui palju saad veel akudega kilomeetreid sõita, et teaksid järgmise laadimiskorra varakult ette planeerida.
 • Kui jääd tühja akuga tee peale rakendub hinnakirja järgi kopsakas äravedamise tasu.
 • Ära riku liikluseeskirja! Rikkumiste haldamise eest võetakse lepingu järgi samuti kopsakas tasu, tutvu lähemalt teenuse hinnakirjaga.

Kommentaarid

Toomas

Toomas

Medal_bronze_2 Veteran 2 564 punkti

Kategooria: Reisimine