Kuidas leida tasuta vabavara

Kirjutas napoolion

 (1 kord hinnatud)

Kui sa otsid vabavara, siis selle leidmine on tegelikult üks väiksemaid probleeme. Palju suurem mure on hoopis leida usaldusväärne tarkvara, mis ühilduks ka sinu arvutiga. Selles artiklis leiad näpunäited, mida peaks arvestama vabavara tõmbamisel.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • Arvuti
  • Internet
1
Ühilduvus - Suurimad probleemid vabavara kasutamisel on ilmselt tehnilist laadi. Tasuta vabavara peab olema ühilduvuses sinu arvuti ja süsteemiga. Sa peaksid teadma, kas sa kasutad Windows või Mac operatsioonisüsteemi. Su arvutil on vaja ka mälu, et vabavara töötaks efektiivselt. Kui sul ei ole seda, saad selle teada vabavara kasutamisel. Arvuti muutub väga aeglaseks või jookseb kinni uue tarkvara kasutamisel. (Restart aitab).
2
Peidetud ohud -
Pakkefail ei avane ja ei saa paigaldada tarkvara. Ei ole suur probleem.
Teine palju suurem probleem on siis kui sa arvasid et tarkvara töötab. Näiteks kui sa arvutasid viimase aasta majandusaruanne ära ja siis avastad, et kõik numbrid arvutas programm valesti. Oih.
Ole valvas. Fakt, et tarkvara ei ole väga tuntud, ei tähenda see, et seda ei peaks kasutama. Loe alati tarkvara pakkuja lehel olevad juhised läbi, enne kui midagi tõmbad.
3
Vabavara leiad siit: www.vabavara.ee

Nipid ja hoiatused

  • Tasuta vabavara peab olema ühilduvuses sinu arvuti ja süsteemiga.
  • Vabavara tõmbamisel ja paigaldamisel vastutab üldiselt tõmbaja ise. Loe läbi tarkvara ülevaated ja vaata kommentaare, need annavad aimu, kas tarkvara töötab nii nagu vaja.

Kommentaarid

napoolion

napoolion

Medal_silver_1 Uustulnuk 10 punkti

Kategooria: Arvutid