Kuidas valida graniidist töötasapinda

Kirjutas GranitoEE
Article153247120VfuYHQ

 (2 korda hinnatud)

Graniidist ja muudest looduskividest töötasapinnad koguvad üha rohkem populaarsust ka Eestis, eelkõige nende elegantsuse ja vastupidavuse tõttu ning ka asjaolu tõttu, et tegu on loodusliku materjaliga. Panime kokku lihtsa juhendi, mida silmas pidada ja kuidas valida "see õige" materjal sinu kööki. Võib tunduda, et mis vahet kividel nii väga olla saab, aga tegelikkus on märkimisväärselt mitmekesisem.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
Õiget värvi kivi valimine. Mitte mingil juhul ei tasuks tellida looduskivist töötasapinda firmade kodulehel olevate tooninädiste järgi. Tegelikullt laos oleva kivi toon võib olla fotol näidatust väga erinev, alati tasub minna kohapeale vaatama ja mõistlik on küsida ka tükk kivi koju kaasa, et näha kuidas ta sinu köögis välja näeb.
2
Sobiva värvi valmine. Värvi valimisel võiks silmas pidada järgmisi asjaolusid.

1) Köögi suurus, tumedad materjalid jätavad köögist väiksema mulje.
2) Köögimööbli toon, mööbliga kontrastset tooni kivi täiendab värvilahendust.
3) Kui palju loomulikku valgust on köögis?
4) Mis värvi on köögiseinad?
5) Milline on köögipõrand?
6) Kuidas sobib graniidi toon kokku köögitehnikaga?
7) Kui te soovite kodu müüa, kas valitud kivi on midagi sellist, mis paljudele võiks meeldida?

Sobilikke variante on väga palju, kui köök on avar ja hästi valgustatud. Tähelepanelikum tuleb olla, kui teie köök ei ole selline.
3
Kontrollige graniidi kvaliteeti. Materjale on saadaval väga erinevas hinnaklassis ja erineva kvaliteediga (ka sama materjali). Peamised asjaolud, mida tasub kontrollida on.

1) Kas ei ole pragusid, pragude puhul on peenikesed jooned nähtavad materjali pinnal, mikropragudega materjali puhul on alati võimalus, et see murdub kas paigaldamise või ekspluatatsiooni käigus.
2) Kas poleeritud kivi pinnal ei ole täkkeid. Täkked on tillukesed augukesed kivi pinnal, mis hakkavad kergesti koguma endasse mustust ja mida on raske puhastada. Mida vähem selliseid täkkeid on, seda kvaliteetsem on materjal.
3) Kraabi mündiga väikeste tükki samast kivist. Kui pind kriimustub kergesti on see märk, et kivi ei ole korralikult poleeritud.. Kui ostad sellise materjali, ootab sind ees hulga tööd tulevikus pinna taastamisega.
4) Kui tahad osta musta kivi, pühi materjali valge atsetooni (sobiba ka küünelaki eemaldi) kastetud lapiga. Kui lapp jääb mustaks ja kivi pind muutub tuhmimaks, on tegu kemikaalidega tumedamaks muudetud kiviga. Selline kehva tooniga kivi kemikaalidega tumedamaks töötlemine võib esineda eelkõige Aasiast imporditud materjalide puhul. Sellist materjali ärge ostke!

Kommentaarid

GranitoEE

GranitoEE

Medal_silver_1 Uustulnuk 12 punkti

Kategooria: Kodu ja aed