Kuidas valida kutsutud üritusele sobivat riietust

Kirjutas getdressed
Article1465651532KDmAIj

 (1 kord hinnatud)

Kes meist ei ole kokku puutunud probleemiga, mida kustutud pidulikule üritusele selga panna? Enamus inimesi oleks ilmselt esialgu suhteliselt nõutud, kuna pidulikud kleidid ja smokingud on tänapäeval igal pool kättesaadavad. Tegelikult ei ole õige riietuse valimine üldsegi mitte nii keeruline, kui teada mida üks või teine üritus/stiil endast eeldab. See artikkel annabki informatsiooni ja abi õige riietuse valimisel.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
Black Tie (Must lips ehk teisisõnu ametlik stiil)
Naised: Maani ulatuv ballikleit on just kindel valik, mida kanda sellistel pidustustel, nagu formaalsed pulmad, heategevusüritused ning auhinnatseremooniad. Kui sa tahad olla just nagu kuulsus, siis vali mõni imeilus satiin, taft või helmestega kaetud kleit. Võiksid proovida punast, tumesinist või smaragdrohelist sirgelõikega või A-lõikelist ballikleiti. Need värvitoonid sobivad enamuse nahatoonidega ning paistavad meeldivalt musta seast silma (arvestades, et kaaslane kannab musta). Aksessuaaridega ei tohiks kindlasti üle pingutada. Vali kas dramaatiline kaelakee või hoopis mõned rippuvad kõrvarõngad, kuid kindlasti ei tohiks neid kanda koos. Lisaks võiksid kaaluda mõne universaalse ent korraliku ja kvaliteetse õhtukotti soetamist. Kõige kindlam valik on metalset värvi, kuna see sobin enamuse kleitide ja üritustega. Kindlasti tuleks selle dress code-i puhul välistada nö kalasabadega-, suurte mustritega - ja liiga paljastavad kleidid. Black Tie eeldab ranget stiili ja sündsust, seega tuleks olla eriti ettevaatlik liiga paljastavate kleitidega.

Mehed Märksõnadeks on smoking koos musta kikilipsuga. Soovitavalt vali päris kikilips, mitte clip-on variant. Ei oma vahet, kas sa laenutud või ostad, peamine on, et valid esmaklassilise jaki ühe või kahe nööbiga. Samas paljud mehed kannavad Black Tie üritusel ka lihtsalt musta või tumedat ülikonda ja üldiselt ei panda seda pahaks. Seega valik on sinu.

2
Cocktail (ehk nö pool ametlik, õhtune üritus)

Naised: märksõnadeks on pidulikud kleidid ja elegantsed peokleidid, koos tapvalt ilusate kontsadega. Selliste ürituste jaoks on soovitav valida mõni rikkalik kangas, nagu näiteks pits, šifoon või velvet. Pööra tähelepanu kleidi pikkusele, see võib olla maksimaalselt paar-kolm sentimeetrit üle põlve, mitte rohkem. Sa võid ka igaks juhuks testida, kas kleidi pikkus on sobilik. Selleks seisa käed kõrval, kleit ei tohiks selles asendis olla kõrgemal, kui su näpuotsad. Samuti on lubatud selle stiili puhul kanda ka näiteks pükskostüümi, sobilikud on enamus värvitoonid kas juveeli toonid või jäiselt pastelsed toonid, see ei oma vahet. Vali see, mis sulle meeldib ja sobib. Pükskostüümi puhul vali näiteks sissepressitud mustriga sigareti lõikelised püksid, koos helmestega kaetud pluusiga. Olenemata kas valid kokteilikleidi või stiilse pükskostüümi tähtis on, et kingad oleksid uhked. Kindel fakt on see, et mida peenemad on kontsad, seda graatsilisem näed sa välja tantsupõrandal.

Mehed: Eelista esinduslikku ja ajatut. Vali hästi istuv tume ülikond, ehk teisisõnu mahedam versioon smokingust. Kanna valget särki, tumedat lipsu ja mustasid kingi.
3
Festive (ehk puhkuse riietus, loominguline kokteilikleit, pimestav)

Naised: Märksõnadeks on muljetavaldavad ja julged valikud. Värvid, julged ehted ja sädelevad detailid annavad märku, et olete valmis mõnusalt aega veetma. Valige näiteks mõned stiilselt säravad ehted, koos ereda kleidiga või seelik koos siidise pluusiga. Aksendina kasuta näiteks mõnda bling kaelaehet, punaseid kontsakingi ja/või säravat pisikest kotti. Külmema ilmaga võid sellistele üritustele minna ka näiteks mõne sädeleva kampsuni või kardigani, retuuside ja saabastega.

Mehed: Soovituslikult võiksid valida näiteks mõne mängulise velvet jaki või klassikalise ülikonna koos mõne lõbusa lipsuga. Kui aga eelistad kohale ilmuda lipsuvabalt, siis võiksid proovida näiteks halle pükse koos rohelise kašmiirsviitriga või proovi värvilisi pükse koos avatud kraega särgiga ning tviidist jakiga. Mida iganes sa eelistad ürita jääda stiilseks, ära värvidega liiale mina!

Kommentaarid

getdressed

getdressed

Medal_silver_1 Uustulnuk 12 punkti

Kategooria: Mood ja ilu