Kuidas odavalt autot rentida

Kirjutas PriitHobe
Article22280713982g5zIB

 (1 kord hinnatud)

Saabudes võõrasse linna või riiki, on alati vaja leida ka viis ringiliikumiseks. Kuigi enamjaolt on olemas ühistransport, siis mugavamaks võib osutuda hoopis autoga sõitmine. Enda autot aga igale poole kaasa ei saa võtta, ning siin tuleb mängu autode rentimine. Nagu kõikides teistes valdkondades on ka autorendis viise, kuidas odavamalt sama kvaliteetne teenus saada.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
Millist autot ma vajan? Kui plaanitud on linnasisesed sõidud, siis ei ole ilmselgelt mõtet rentida maastikusõidu võimekusega kallimat autot. Või kui sõidad üksinda, siis suur pagasiruum jääbki tühjaks. Aga see kehtib ka teistpidi. Kui auto rendib seltskond, kellel on ka palju kohvreid-kotte, siis oleks targem kulutada need mõned lisaeurod suuremale autole, kui et üritada kõike autosse pressida ja seejärel ebamugavat sõitu kogeda.
2
Pööra tähelepanu lepingule: Enne kui kuskile oma allkirja lisad, tasub kõik täpselt läbi lugeda. Vii end kurssi sellega, mille eest rakenduvad lisatasud, mis olukorras sa pead auto tagastama, millised on leppetrahvid, mida sisaldab autorendi hind.
3
Unusta turistide meeliskohad! Astudes välja rongist, bussist või lennukist, võib sind juba meelitada autorent, mis kiitleb, et asuvad vaid 10 meetri kaugusel. Kuigi selline lähedalolek tundub mugav, siis mida lähemalt sõlmpunktidele, seda kallimad on ka kõik kulud, mida firma peab maksma.
4
Võrdle, võrdle, võrdle: Arvamus, et kõik autorendifirmad tahavad sama palju raha, on vale. Võta endale aega ning vaata läbi erinevate firmade pakkumised. Ja seejuures ära jää ainult päevahindu vaatama, vaid võrdle ka tingimusi ja võimalikke lisatasusid, mis rendiga kaasnevad.
5
Püsikliendi boonused: Reeglina pakuvad autorendifirmad mitmekordsel rentimisel soodsamat hinda. Seega kui oled juba leidnud ühe sobiva firma ja teenindusega rahule jäänud, siis järgmine kord kasuta sama firmat.
6
Broneeri varakult: Varasel broneerimisel on mitmeid eeliseid. Esmalt muidugi rahaline võit. Teisest küljest on aga sobivama auto saamiseks suurem võimalus siis, kui mõni nädal ette broneering teha, kui samal päeval kohale minna, et autoga 20 minutit hiljem juba minema sõita. Kasutades näiteks autobroneeringu veebilehte www.autocar.ee on broneeringu tegemine vaid mõne hetke küsimus
7
Arvesta päevade arvuga: Kui sa saabud õhtul ja lähed otse hotelli magama, pole mõtet juba samal päeval autot rentida. Sellisel moel maksad sa tasu ka päeva eest, mida ei kasuta.

Kommentaarid

PriitHobe

PriitHobe

Medal_silver_1 Uustulnuk 20 punkti

Kategooria: Autod