Kuidas valida antiikmööblit

Kirjutas raidot
Article2648924712BJ21DY

 (2 korda hinnatud)

Ükskõik kas otsite lihtsa tegumoega ja heledat või väga paljude keeruliste ornamentidega tumedat antiikmööblit, kõigi jaoks on kuskil see just temale sobiv mööbliese olemas.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
Tee endale selgeks, millist antiikmööblit soovid - endale antiikmööblit valides tuleks läbi mõelda, kas otsite tõeliselt vana ja väga väärtuslikku antiiki või sobib ka natukene uuem kuid siiski ilus ja korralik täispuidust mööbel, mis reeglina on ka veidi soodsam aga sellegipoolest korralik ja hea kvaliteediga mööbel mis võib veel kaua kesta.
2
Veendu, kas soovid Eesti või välismaa antiikmööblit - Eestis müüdav antiikmööbel pärineb peamiselt 19. sajandi lõpust ja 20. sajandi algusest, mis ei ole küll nii väärtuslik kui kollektsionääride poolt ihaldatud 17. ja 18. sajandi antiik aga sellegipoolest pea sada aastat vana ja aus mööbel. Endale sobiva toote mitteleidmisel võite meiega kontakteeruda antikmööbel.ee lehe kaudu. Omame üle Eurooopa laialdast antiikmööbli müüate võrgustikku ja saame aidata sobiva mööbli otsimisel.
3
Küsi täpsustavaid küsimusi ja pea nõu spetsialistiga - Kõige olulisem antiikmööbli eristamisel hästi tehtud reproduktsioonist ja koopiast on kindlasti erinevad kulumisjäljed, kraapsud, praod ja muu selline, mis viitab sellele, et mööbel on tõesti ka kasutuses olnud. Puit peab olema vana kuid sellegipoolest hea koostekvaliteediga. Kindlasti tasub umbkaudset vanust küsida ka antiikmööbli müüja käest. Kui siiski on antiigi ehtsus Teile ülimalt oluline siis soovitame kindlasti küsida mõne spetsialisti arvamust. Erinevaid nõuandeid leiate veel sisustuse lehtedelt nagu Rume.ee. E-pood millest leiab ka tooteid kategooriates lastemööbel ja lastetoa sisustus. Erinevaid ideid leiab ka veel lehelt mis koondab antud ideid - lastetoasisustus.ee
4
Kaalu oma tegelikku vajadust - kui antiikmööbel või mööbliese Teile sobib ja meeldib, siis ju tegelikult ei olegi väga suurt erinevust kas see on sada või kakssada aastat vana, peaasi, et on korralik ja nähtavate kulumisjälgedega, mis lisab ju ka parajalt omapära ning unikaalsust. Kahte ühesugust antiik mööblieset niikuinii ei leia. Hoolitse oma valitud antiikmööbli eseme eest ja valige sobivad puhastusvahendid.

Kommentaarid

raidot

raidot

Medal_silver_2 Algaja 240 punkti

Kategooria: Kodu ja aed