Foorumi postitused kasutaja bugmenot poolt

Arvutid » Linuxi install
Ära siis kurvasta, kui menüüst Adept installeri leiad, kus saab graafilises keskkonnas eri kategooriatest rakendusi otsida ja seejärel ka paigaldada.

Ahjaa, kui mõni asi liiga keeruliseks või kiuslikuks kätte läheb, siis pingviin.org foorumist on paljud hädalised abi leidnud.
Blank
Kuidas.ee Tagasiside ja Ettepanekud » lisafunktsioonid
See käis küll kiiresti. Väga tore :).
Blank
RSS uudisvoog uutest artiklitest oleks tore.
Blank
Arvutid » Linuxi install
Kui BIOS-is esimeseks CD, siis võib-olla ei olnud plaat kirjutatud õigesti. Ei ole kursis, kuidas Nero seda nimetab, aga buutimisel käivitatav plaat tuleb kirjutada cd-image'na. Selleks on enamikel kirjutamisprogrammidel eraldi valik, tavaline andme(data)-CD ei ole buuditav.

Kiiruse vahe tuleneb sellest, et Windowsi sisse installides tuleb Linuxile failisüsteemi nö teeselda, sest Windowsi NTFS või FAT32 failisüsteemi sisse pannakse Linuxi failid. Üks süsteem teise sees tähendab aga lisa vahekihti andmete kettale kirjutamisel ja sealt lugemisel. Väikese hulga korraga jooksvate programmide või suure hulga mälu korral on vahe minimaalne, sest vajalik info asub enamasti mälus ja ketta poole pole pöörduda vaja.

Hiljuti kolisin ühte Xubuntu Windowsi sees olevat paigaldust omaette partitsioonile ja vahe ei ole suur. Programmide jooksutamisel on see märkamatu, käivitumisel väike vahe on, sest siis loetakse suurem hulk andmeid korraga kettalt mällu. Ilmselt võib vahet märgata ka mahukamate rakenduste käivitamisel.
Blank
Arvutid » Linuxi install
Igasugune partitsioonide muutmine toob endaga kaasa võimaluse, et midagi läheb valesti. Enda ca 10 paigaldusega pole läinud, aga risk jääb. Sestap tasuks alati varukoopiat omada kõigest, millest kahju on.

Saaleala kasutab linux siis, kui mälu on juba kõik kasutusele võetud ja ikka puudu jäi, nagu virtuaalmälu windowsis.

Mis puutub paigaldusplaati, siis viga saab tekkida nii alla laadimisel kui plaadile kirjutamisel. Kui Ubuntu plaat üles buutida, siis on olemas eraldi valik, mille abil saab kontrollida, kas plaat on vigadeta, midagi sarnast on ehk ka selles otse windowsis käivituvas programmis?

Muidu kui linuxi paigaldus mingil põhjusel lörri läheb, ei tasu kohe windowsi plaati sisse panna, kui kettale on vajalikke andmeid lõksu jäänud. On võimalik, et andmed on kettal veel alles ja neid on võimalik selle sama ubuntu plaadi ning näiteks USB-pulgaga veel kätte saada.

Aga see osa su jutust jäi segaseks, et windowsi plaadiga ei buutinud, aga reinstallida said? Windowsi uuesti paigaldamiseks ju buudid windowsi plaadiga?
Blank