Kus oled käinud reisimas?

5 postitust - 6485 vaatamist
Kirjutage kus olete käinud reisimas, mida huvitavat nägite ja kuidas jäite reisiga rahule.

Ise olen 2 korda käinud Dubais, viimati siis selle aasta veebruaris.

Reis ise oli päris mõnus, v.a. tagasitulles venemaal lennujaamas (lendasin Aeroflotiga) kus mind ei lastud 2 kiikomplektiga lennukisse ja nõuti et ma oma kallid kaikad paneks tavapagasi hulka - õnneks Estonian Airi piloot lubas mind pardale nendega.

Dubai ise oli väga mõnus, soe, päike, meri, kõrbeliiv - kui meie praegust ilma arvestada, siis tahaks jubedalt tagasi.

Dubais sai käidud Burj Al Arab (7 tärni hotell) uudistamas, dziipidega kõrbesafaril, Emirates Mallis suusatamas, paljudes paljudes ööklubides ja niisama linna vaadet nautimas.

Mina olen jäänud mõlema reisiga super rahule ja soovitan ka teistelegi külastada fantastilist Dubaid kui võimalust on :)
Blank
Pole väga palju reisinud aga Kreeka, Kreeta, Rhodos,Hispaania, Türgi,,lähematest Gruusia, Armeenia, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Taga-Karpaatia... sutsaki Valgevenes ja muidugi ka suurel Venemaal ...ja ilmselt veel mõni jäi ütlemata.. on käidud-oldud. Kiidan taevani Kreekat ja Kreeka toitu-jooki-inimesi. Armunud olen surmani Kreeta saarde. Soovitan kindlasti ära käia. Kui ükskord omad asjad siin ära ajan, kolin sinna... mõneks aastaks. Kindlasti soovitus kõigile reisihuvilistele: iial ei tasu otsida seda konservturismi, võta mingi auto( vahet pole, milline, ise olen sõitnud mingi Fiati "punniga" või mis iganes), põruta kusagile külla, joo kohalikus kõrtsis külameestega üks jook ja aruta maailma asju, saad teada, mismoodi tegelikult seal elu-olu. Iial pole ma viitsinud osa võtta ekskursioonidest, ise leiad enda jaoks põnevat kui natuke asju uurid ja muidugi märksa odavama hinna eest. Vot nii! Aga ma arvan, et Eestiski palju avastamata paiku, nii, et naudime isamaa ilu eelkõige.
Parimat kõigile!
Blank
Nana mulle tundub just, et oled suurema osa maailmast läbi sõitnud :) Ise olen käinud Norras, küll rohkem töö, kui lõbu asjus. Norras on järved ja kaljud vaheldumisi, maanteed lähevad tihti otse mäest läbi, majad jälle ehitatud teinekord hämmastavale pinnasele (kivile siis enamasti) jne. Lillehammerist Trondheimi sõites vaheldus loodus kõvasti, tee peale jäänud mäestiku kõrgeimates punktides õnnestus isegi tundra sarnast maastikku näha (sammal ja madal taimestik ainult ja teepervel näksis põhjapõder). Vaatamist seal jätkub. Veel olen käinud Hispaanias Costa del Solis, seal sai ka võetud rendiauto ja sõidetud päevaga ca 400km ja natuke seda päris elu nähtud. Õnnestus ka sõita üles mäkke pilvedest läbi, pealpool pilvi, ja alla tagasi. Sellesmõttes huvitav, et kui Norras on mäed hallid, siis Hispaanias oranžid, hea kontrast. Hästi jäi meelde üks teeäärne puuviljakaupmees: palusin kilo viinamarju, andis need poole hinnaga ja veel ühe rohelise apelsini ka pealekauba. Väike tegu, suur mõte:) Ahjaa, Hispaaniast tagasitulles läksin lennukisse otse ööklubist, ma ei tea, kas viga oli minus, aga pärast õhkutõusu tuli selline peavalu, mida kahe jalaga maa peal olles veel tunda pole õnnestunud:) Ja Eestis pole veel Rakvere pulli ja Tammelauri tamme näinud - läheb kevadel kuivaga, kui soe, prill ees ja plätud jalas.
Blank
Mina olen käinud suusareisidel korduvalt Soome-Rootsi ning korra Norra-Slovakkia-Austria-Andorra. Seljakotireisidel Gruusia-Armeenia-Aserbaidžaan-Iraan(2006 a sügis), Türgi 2007 ja 2008a, Rumeenia 2007, Singapur-Malaisia-Tai(2009 kevad)
Puhkuse-/päevitusreisidel Alanyas (Türgi), Sharm El Sheikis (Egiptus). Lisaks veel on elu viinud chillima Londonisse ja põhja Saksamaale.
Armastan odavamaid maid ning Euroopas reisimisele ei raatsi oluliselt kulutada. Kõik senikogetud endised N-Liidu maad on eestlaste suhtes olnud väga sõbralikult meelestatud ja mingi vennastumise tunne tekib neil. Üldiselt odavam elu kui meil, ent kasuks tuleb vene keele oskus, sest enamikes maades eelistatakse inglise keelele vene keelt (va gruusia :)).
Käidud maadest on jätnud kõige parema mulje Pärsia ehk Iraan ning Malaisia.
Iraan meeldis ülilahkete inimeste tõttu, kõik on niiiii sõbralikud, transport on üliodav, öömajad olid vist ka (kuuajane tripp läbi 4 maa ca 9k). Iraani puhul tuleb muidugi arvestada sellega, et islam on riigiusk ja vastavalt sellele tuleb seal ka käituda. Ka turistid peavad käima kaetult (pearätid, pikad riided) ning alkoholi omamine/tarbimine on seal seadusega keelatud + viisa tuleb kindlasti ette ära teha, piirilt ei saa. Üks põhjustest, miks seal on vahva ringi trippida, on kuna turistid ei ole niiväga levinud ning on võimalik sattuda kohtadesse, kus pole KUNAGI turiste käinud. Samuti on päris huvitav kogemus hoopis teise kultuuri sattuda.
Malaisia headust ei oska põhjendada. Usuliselt on kohalikud segu islamiusu budismi ja hindudest, vähesel määral ka kristlust, rahvas on samuti segu mitmetest rahvustest. Loodus oli kaunis, vaheldusid džunglid ja paradiisirannad... Ühtegi suurlinna ei sattunud, nädal elamiseks oli vist ca 2500 krooni - väidetavalt kalleim kagu-aasia riik. Vaieldamatult lemmik saar Perhentian Kecil - saar u Prangli suurune, autoteid pole, autosid ega rollereid ka. Kõik mis seal teha on puhata - päevitada, sukelduda, snorgeldada jmt
Kui keegi Taimaale peaks minema, siis julgen soovitada fullmoon partyt Ko Phagnan saarel - täiesti eriline kogemus. Natuke küll kaldub narko-alkopeoks aga siiski täiesti külastamistväärt üritus http://www.fullmoonparty-thailand.com/
Blank
Olen ka käinud nii siin kui seal.
Kiirema ja põhjalikuma ülevaate saab kui vaadata mu lehte:
tarmo.onepagefree.com
Blank