Kuidas Auto Ebameeldivuste Vältimiseks Talveks Ette Valmistada

Kirjutas teadja
Article3801227617RcdKT5

 (20 korda hinnatud)

Talve saabudes tuleks autoomanikel järgnevatele punktidele kindlasti tähelepanu pöörata.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

 • Jääkaabits
 • Kindad
 • Lukusulatusvahend
 • Raha
 • Rehvi rõhumõõtja
 • Silikoon (spray või pudelis)
 • Talvine aknapesuvedelik
 • Talvised kojamehed
 • Taskulamp
 • Tekk või vaip
 • Väike lumelabidas
1
Kui autoga pole 50 000 km jooksul tehnohoolduses käidud, tee seda, et avastada võimalikke tekkinud vigu auto juures.
2
Pese jahutussüsteem läbi ja vaheta jahutusvedelikku või lase seda töökojas teha.
3
Pane autole uued kojamehed, talv on pime aeg ja ohutuse seisukohalt on oluline, et klaas oleks puhas ja nähtavus hea.
4
Täida klaasipesuvedeliku anum talvise pesuvahendiga kindlasti enne külmade saabumist. Suvine pesuvedelik või vesi jäätuvad ja võivad klaasipesusüsteemi rikkuda. Ei soovita kellelgi seda tegemata jätta ja maanteel olles rekka taga avastada, et klaasi pesta ei õnnestu.
5
Hoolda ise või lase töökojas akut hooldada (klemmid puhastada ja vett lisada) ja testida. Külmaga aku võimekus väheneb, on oluline, et aku oleks korras.
6
Mõõda rehvirõhku ja pumpa juurde, et rõhud oleks korras (sinu auto soovitusliku rehvirõhu numbrid võid leida näiteks bensiinipaagi ava kaane siseküljelt). Rehvirõhku mõõda ja korrigeeri alati töösoojadel rehvidel (st et oled autoga enne mõned head kilomeetrid sõitnud).
7
Kontrolli, et varurattas oleks õige rõhk ja et autoga oleks kaasas õiged vahendid ratta vahetamiseks (tungraud, klotsid, veljevõti, ohukolmnurk).
8
1. detsember - kuni 1. märts on talverehvid kohustuslikud. Pane või lase panna talverehvid alla ja veendu, et nad on valmis talvesõiduks. Kui sa pole kindel, mis see tähendab, küsi mehaanikult (mitte rehvimüüjalt, kes võib sulle kohe uusi soovitama hakata) tema arvamust.
9
Kontrolli tulesid, auto soojendust ja klaasisoojendust.
10
Ära lase külmaga kütusepaaki liiga tühjaks saada, vältimaks võimalust, et paaki tekkinud vesi võiks sattuda kütusesüsteemi ja seal külmuda. Vaheta enne külmade saabumist kütusefilter, seal võib olla kondensvett.
11
Kontrolli pidureid, kui viimase poole aasta jooksul seda tehtud pole.
12
Varusta auto talviselt: tekk või vaip, lisasaapad ja kindad, jääkaabits, väike lumelabidas, taskulamp, kruusa või soola teele puistamiseks (juhuks kui oled kinni jäänud), mugavuse mõttes võid autos hoida ka jääsulatusvahendit (de-icer). Kodus hoia luku sulatamise vahendit, juhuks, kui uksed hommikul enam ei avane.
13
Udused aknad on kindlasti autoomanikule tuttav teema, varu endale tahvlipuhastaja (jah, selline, millega koolis kriiti tahvlilt maha pühitakse), ära pühi aknaid mütsi, kinnaste või muu ebapuhta asjaga. Saadaval on ka erinevaid anti-fog uduvastaseid vahendeid, kasuta neid. Kui udused aknad on tõeline probleem, võib sinu auto salongi tuleva õhu filter vahetamist.
14
Tõmba ukse tihendid silikooniga üle. Silikoon tõrjub niiskust ja hoiab tihendid pehmete ja elastsetena, muidu võivad uksed kinni jäätuda.

Nipid ja hoiatused

 • Jää sulab esiklaasilt kiiremini, kui puhuri põhjapannuna tõmbad alla päiksesirmid.

Kommentaarid