Kuidas Värvide Abil Tuba Ühendada

Kirjutas sanmiquel
Article2679508125xkz81U

 (7 korda hinnatud)

Tubade ühendamine värvide abil ei pruugi tunduda olulisena, kui neid saab eraldada uste sulgemise abil. Kui aga näed ühest ruumist teise, siis värvide suhted nende kahe ruumi vahel mõjutavad seda, kas eluruumid on omavahel harmoonias või tunduvad ärritavalt hakitud. Kasutades täiesti erinevaid värve ruumide "ühendamisel", võib üldmulje jääda justkui oleks maja eraldiseisvate seeriate kogum, samal ajal kui omavahel seotud värvid ühendavad ruumid sujuvalt ning loovad silmale ilusa vaatepildi.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • tahe kodu sisustamisega vaeva näha
1
Anna igale ruumile värvidega iseloom, kuid samas kasuta üht ja ainsat tooni, mis on läbiv igas ruumis, et anda kodust terviklikku muljet.
Kui armastad paljusid värve, võid sellegipoolest saavutada voolavuse valides ühe värvi ühendavaks, mis esineb kõigis ruumides. Enamasti on selleks ühendavaks elemendiks puutöö - põrandaliistud, ukse- või aknaraamid. Ühendus võib olla isegi peenem, näiteks igas toas korduv kangamaterjal, aksessuaarid või mööbel. Samuti võid katkematuse tunde saavutada piirates värvivalikut kahe või kolme värviga, mida kasutad erinevates kogustes läbi maja. Iga värvi võib kasutada erinevates kohtades ja intensiivsusega, et saavutada suures ulatuses efekte.
2
Uutes majades on tihti köögid ning elutoad omavahel ühendatud, eraldajaks võib olla vaid osake seinast või lett. Viimaseid kasuta eraldava liinina, et saaksid ruume kaunistada eri värvidega.
Värvides naaberruume tugevates kontrastsetes toonides, ühenda need kasutades samasugust põrandamaterjali või vaipu/tekke, mis koosnevad mõlemast toonist. Seina ja vaiba värvid ei pea vastama teineteisele täpselt, üks neist võib olla kergelt tumedam või heledam. Sellegipoolest tajub silm neid väga sarnaselt.
3
Valgeid seinu kas võõristatakse või armastatakse. Valge kõigega sobivuse tõttu on ta muutunud turvaliseks valikuks majade ja korterite puhul, kuid selle fantaasiavaese ülekasutamise tõttu on valge reputatsioon igavaks ja steriilseks muutunud.
4
Samas kutsub valge valguse tuppa, ta on õhuline, selge, rahulik ja mõtisklev. Ta sobib suurepäraselt taustaks kunstiteostele ja kaasaegsele mööblile (seetõttu on seinad alati kaasaegse kunsti muuseumites valged). Valgel on palju enam iseloomu, kui arvatagi oskame. Värvipoed pakuvad mitmeid erinevaid valgeid, alates tavalisest ja kreemikasvalgest kuni roosaka ja lillakani. Värviribad tunduvad beezikad (v.a puhtad valged), kuid kui värv kord juba seinal on, jääb tulemus peaaegu puhas valge, iseasi, kas sooja või külma alatooniga. Beezikasvalged muudavad seinad natuke tumedamaks, samal ajal kui jahedad valged selgemaks ja värskemaks. Erevalget kreemikaga kõrvutades ole ettevaatlik, sest viimane võib räpasena tunduma hakata. Katseta enne seina värvimist postritega.
5
Valge valgel dekoreerimine loob laitmatult puhta mulje ning soodustab vaimset tegevust ja puhkamist. Kui kõik pinnad ja detailid peegeldavad sama heledalt ja säravalt, fokuseerib silm kujudele ja tekstuurile ning ka tavalised esemed omandavad skulptuurilise ilu. Erinevad materjalid hoiavad asjad huvitavad: särav damask, sile portselan, hägune šenill, matt puuvillane riie ning päevinäinud värvitud puit kajastab valget erinevalt, tagades kontrasti, mida silm igatseb.
6
Samuti on oluline roll valge erinevatel varjunditel. Värvides ja kangastes on enamus valged kas soojades (kollakad, roosakad või beezikad) või jahedates (hallikad või jäised) toonides. Valge, antiikvalge, elevandiluu, pruunikas- ja kreemikasvalge moodustavad romantilise soojuse, kuid püsides siiski valge perekonnas. Hallikasvalged võivad puhta valge kõrval räpastena tunduda ning mõned sisekujundajad lausa kardavad puhast valget kasutada, sest see muudab ülejäänud varjundid ebamääraseks ja mustaks.
7
Toataimed, kaminad, kunstiteosed ja aksessuaarid kaitsevad valgeid ruume steriilse ja igavaks muutumise eest. Kontrastid ainult suurendavad valge valgel ilu.
8
Valge ruum valge mööbliga võib mõnele tunduda liiga haiglastiilis, kuid kui lisada naturaalseid kangaid ja neutraalseid värve, muutub valge selgeks, rahulikuks taustaks. Valge annab sileda modernse välimuse, kuid samuti on see võti romantilisesse talupojastiili.
Laudu, pildiraame ja aksessuaare valides, lisa erinevates toonides puitu, kirsist eebenini, et saavutada kvaliteetset tulemust. Jäta kuldsed männipuust põrandad paljaks, või lisa tekstuuri lisamise mõttes vaipu. Asjade hoidmiseks kasuta korvmööblit ja vitstest korve ning vali kulunud puidust või roostetanud metallist aksessuaare. Kuid valge üldmulje säilitamiseks, soovitame lisada asju mõistlikus koguses.
9
Tugevamaks värvide kokkupõrkeks, too sisse rohkem neutraalseid värve. Lisaks pruunidele, beezidele, hallidele ja mustale, võib neutraalsete toonide hulga lugeda ka looduslikke oliivirohelist, ookrit, hallikassinist ning tuhmi hallikasrohelist.
Kas valge on praktiline? Kui armastad valget, kuid kardad, et see pole päris sinu jaoks laste või koduloomade pärast, ära keera sellele kohe selga. Seintelt, mille viimane lateksikiht on satiini või munakoore tooni, saab kergesti eemaldada käejälgi. Pestavad puuvillased diivani ja toolide mööblikatted näevad head välja ning neid on kerge hooldada.
10
Kui sulle meeldib pidevalt toa välimust muuta, kas siis kardinaid, voodi- või mööblikatteid vahetada, on valge parim valik. Valged seinad muutuvad sujuvalt püsivaks taustaks isiksusega esemetele. Kangad, kunstiteosed, põrandakatted ning aksessuaarid muutuvad värvi edasikandjateks.
Elutoas on toolidel, diivanitel ning vaipadel koos patjade ja nipsasjakestega kõige suurem mõjuvõim toa värvimeeleolu üle. Magamistoas voodikatteid või vaipu vahetades muutub kogu toa ilme. Isegi söögi- ja vannitubades ning köökides, esindab kangas värvi- kas siis (vanni)kardinatel, toolidel või käterätikutel.
11
Tähelepanu kunstiteostele juhtimiseks, väldi väga kirjusid ja mustrirohkeid kangaid. Nende asemel kasuta ühevärvilisi kangaid, tumedus ei ole oluline. Valge lubab enda kõrval kasutada väga tumedaid värve (mõistlikus koguses, loomulikult) ilma, et need domineerima hakkaksid.
Valides valge ühendavaks teemaks läbi kogu maja, võid igas ruumis kasutada erineva intensiivsusega toonides kangaid ja vaipu ning sellegipoolest säilib voolavuse tunne.
12
Värvide kombineerimiseks võib kasutada ka Sisustus.ee-st leitavat värvisimulaatorit
Allikas Sisustus.ee.

Kommentaarid