Kuidas Muuta Väike Ruum Visuaalselt Suuremaks

Kirjutas sanmiquel
Article229107845OADr4c

 (8 korda hinnatud)

Seoses küllaltki kallite kinnisvarahindadega ei ole paljudel võimalik osta nii suurt kodu, kui võib-olla oleks tahtnud. Väikesed toad võivad aga ajapikku muutuda rõhuvaks ning ahistavaks. Siiski on olemas mitmeid võimalusi, kuidas odavalt kujundada ümber elutuba, et see suurem paistaks.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne
1
Kasuta heledaid värve

Heledalt värvitud seinad peegeldavad naturaalselt valgust suurendades selle efekti. Heledad seinad ei tähenda ainult valgeid, vaid seinu kõikides heledates toonides, mille seast kindlasti igaüks leiab endale sobiva. Head variandid on näiteks heleroheline või beez.
Ei tasuks ka muretseda, et heledates toonides kodu on igav või üksluine. Värvi saab alati lisada mööbli, maalide ja muude sisustuselementidega.
Kindlasti peaks väikeses ruumis värvima lae säravvalgeks, et tekitada suurema ruumi efekti.
2
Peeglid

Suur peegel ruumis peegeldab nii kunstlikku kui ka tehislikku valgust laiali kogu ruumi. Peegelustega garderoobid ning peegliga siseuksed muudavad isegi kõige väiksema toa suuremaks. Eriti suurt efekti annavad peeglid siis, kui nad asuvad akende lähedal ning peegeldavad tuppa välikeskkonda. Kallima variandina saab paigutada suuri peegleid lagedele ja seintele, mis võib anda hoopis uue efekti kogu toale.
3
Liiguta mööbel nurkade alla

Liiguta mõned suuremad mööbliesemed nurkade alla. See ei tähenda tingimata 45-kraadiseid nurki, piisab ka väiksematest. Toa suurenemise efekti annab see seetõttu, et inimsilm kipub jälgima mööblist moodustunud joont, mis liigub nurkade all läbi toa, selle asemel, et silm jääks peatuma lühemal seinal.
4
Hoia mööbli suurust vastavuses toa suurusega

Väiksemates tubades kasuta väiksemaid kappe, kitsamaid diivaneid ja tugitoole.
Natukene väiksem mööbel ei tähenda eriti suurt pinna kadu ning võib välja näha vägagi ilus. Samuti peaks kõrgemad mööbliesemed nagu kapid paigutama peasissekäigu vastas olevasse seina, et tuba suurem paistaks
5
Heaks abimeheks tubade ümberplaneerimisel on Sisustus.ee tasuta ruumiplaneerija. Kui oma mõtetega jänni jääd, siis saab alati tasuta nõu küsida Sisustus.ee sisekujundajalt

Allikas: Sisustus.ee

Kommentaarid