Kuidas Internet Explorer Tagasi Vaikebrauseriks Määrata

Kirjutas Toomas
Article4139457495UEdA1s

 (6 korda hinnatud)

Kui otsustasid vahetada endale installitud teise brauseri (Firefox, Opera vmt) tagasi IE vastu ning selle käigus installisid maha ka selle teise brauseri, millle olid juhtumisi enne ka vaikebrauseriks määranud, võib juhtuda, et e-mailidest või messengerist saadetud lingid sul enam ei avane - arvuti ei tea lihtsalt, millega neid avada ja kuvab veateate lehte. Kuidas IE tagasi vaikebrauseriks määrata?

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne
1
Brauseritel on sisse ehitatud funktsioon, millega abil neid vaikebrauseriks määrata. On võimalik kõik assotsiatsioonid, mis brauseril vaja, määrata ka käsitsi, kuid lihtsam on lasta seda kõike brauseril endal paari hiireklikiga teha.
2
IE7 programs sakk. Ava Internet Explorer. Vali menüüst Tools -> Internet Options, avanenud aknas vali sakk Programs.
3
Kui arvutis olev IE versioon on 7 või 8, leia lõik, kus on kirjutatud "Internet Explorer is not currently the default web browser." Selle kõrval peaks asuma nupp Make Default, vajuta seda ja IE on vaikebrauseriks määratud.
4
IE6 programs sakk. IE6 puhul seda nuppu aga ei ole.

IE6 puhul pane linnuke kasti "Internet Explorer should check to see whether it is the default browser.", vajuta OK, sulge brauser (ristist kinni) ja ava uuesti. Avamisel teatakse, et IE pole hetkel vaikebrauser, kas soovid seda vaikebrauserina kasutada. Vajuta Yes ja IE on vaikebrauseriks tagasi määratud.
5
Kui mingil põhjusel ei sobi IE sätete alt vaikebrauseriks määrata, siis on võimalus ka registri kaudu kutsuda välja vaikebrauseriks määramise aken.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main tee aktiivseks ja leia string value Check_Associations, tee sellel topeltklõps ja määra väärtuseks yes. Järgmisel käivitamisel IE peaks küsima, kas soovid teda vaikebrauseriks määrata, kui ta eelnevalt vaikebrauser polnud.

Check_Associations väärtus yes või no sõltub sellest, kas sul on linnuke kohas "Internet Explorer should check to see whether it is the default browser" IE sätete alt määratud või "Always perform this check when starting Internet Explorer" käivitamisel vaikebrauseri kontrolliakna linnuke kasti jäetud.

Kommentaarid