Kuidas Tallinki Laevadel Star ja Superstar Tasuta Wifi-T Kasutada

Kirjutas Toomas
Article36300743394Ox6As

 (4 korda hinnatud)

Sõites Tallinnast Helsingisse või Helsingist Tallinnasse Tallinki laevadega Star või Superstar, on pardal olles võimalik 2 tunni jooksul kasutada tasuta WIFI-t. Internetiühendus on olemas kogu laevareisi kestel niing sõit üle lahe kestabki tavaliselt täpselt 2 tundi. Kuidas laeval olles WIFI-t kasutada?

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • sülearvuti või WIFI-ga mobiiltelefon
1
Ava enda seade (nt arvuti või mobiiltelefon), millega soovid WIFI-t kasutada ja lülita WIFI funktsioon seadmel sisse.
Mobiilitelefonil, mis WIFI-t toetab, tuleb seda eraldi teha menüüst seadetesse liikudes (vaikimisi on WIFI välja lülitatud, et akut säästa), sülearvutitel kui WIFI ei ole aktiivne, tuleb see sisse lülitada esipaneelil või küljel olevalt WIFI nupult või klaviatuurilt klahvikombinatsiooni kasutades (tüüpiliselt Fn + F2).
2
Otsi saadaolevaid raadiovõrke ja ühendu Star või Superstar võrguga.
Kui oled Tallinki Stari või Superstari peal, kuvatakse kahte saadaolevat raadiovõrku - Tallink ja vastavalt Star või Superstar). Võrkude infost on näha, et võrk nimega Tallink on parooliga kaitstud ning et selle külge ühenduda peab parooli teadma. Valida tuleb aga võrk Star / Superstar, mis on näha, et ei ole parooliga kaitstud. Vajuta Connect või tee valitud võrgul topeltklõps - vastavalt sellele, kuidas sinu seadmel tuleb võrguühenduse loomiseks toimida.

NB! Kui tegemist on Windows Vista või Windows 7 operatsioonisüsteemiga, siis küsitakse pärast ühendamist, et millist tüüpi võrguga on tegu. Siit vali kindlasti, et võrgu tüüp on Public - arvuti häälestatakse seejärel selliselt, et teised sama võrguühenduse kasutajad ei saaks ligipääsu sinu arvutis olevatele failidele ja ei näeks sinu arvutit üldse võrgus olevana.
3
Ava brauser ja registreeri end võrgu kasutajaks.
Kui seade on WIFI võrku ühendatud, ei saa kohe hakata veel internetis sirvima. Et internetti sirvida, tuleb arvuti laeva võrgus registreerida. Selleks tee lahti enda lemmik internetilehitseja (Internet Explorer, Firefox, Opera vmt) ning sind suunatakse kohe Tallinki WIFI aktiveerimise infolehele. Sealt vajuta ülemisel nupul, et arvuti võrku registreerida (mitte alumisel, kus on kasutajanimi ja parool). Kui vajutasid õigel nupul, avaneb uus aken, mis ütleb, et oled võrku registreeritud ja näitab ka aega, kui kaua veel internetti kasutada on jäänud. Voila ja saabki sirvima hakata.

PS. Võrguühenduse kiirus on terve laevareisi jooksul piisavalt hea, et laeval olles saab kasutada IT-abi kaugabi teenust.

Nipid ja hoiatused

  • Võrk on turvamata, salajaste andmete edastamiseks ei soovita.

Kommentaarid

Toomas

Toomas

Medal_bronze_2 Veteran 2 564 punkti

Kategooria: Reisimine