Kuidas Kontrollida, Kas Id-Kaart On Arvutis Õigesti Tööle Seadistatud Internetis Kasutamiseks

Kirjutas Toomas
Article33653086900mPfHe

 (6 korda hinnatud)

Kui ID kaart on olemas, PIN teada ja arvuti küljes ka ID-kaardi lugeja peab saama sellega teha näiteks kõiki pangatoiminguid, käia ettevõtjaportaalis, X-tees ja teistes ID-kaardiga autentimist pakkuvates veebiteenustes. Kui aga mõni neist ei lase ID-kaardiga sisse, siis on olemas moodus testimaks, kas viga on ID-kaardis või teenusepakkujas.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • arvuti
  • ID-kaardi lugeja
  • ID-kaart
  • internet
1
Ühenda ID-kaardi lugeja arvutiga ja veendu, et see on arvutisse installitud ja töötab (arvutisse paigaldatusest annab mõnel mudelil märku ka kaardilugeja peal põlev märgutuli) ning pane ID-kaart kaardilugejasse.
2
Veendu, et arvutisse on installeeritud ka ID-kaardi tarkvara, vajadusel saad selle paigaldada aadressilt http://installer.id.ee
3
ID-kaardiga autentimise testimiseks ava veebibrauseris aadress http://www.sk.ee/tervitus, sisesta enda ID-kaardi PIN1 kood (neljakohaline) ning kui kõik töötab kuvatakse Sinu nime ja tervitusteadet, et autentimine on korras. Juhhei!
4
Vigade korral saada veakirjeldus IT-abi aadressile abi@itabi24.ee ja proovime kaugabiga korda teha.

Autor.

Nipid ja hoiatused

  • Kui oled Internet Exploreriga ühe korra ID-kaardiga kusagile sisse loginud ja sealt ka välja loginud, ei lasta uuesti enam ID-kaardiga sisse logida, kuvatakse viga, et sertifitseeritud sessioon on aegunud.
  • Kui sertifitseeritud sessioon on aegunud, tuleb sulgeda kõik Internet Exploreri aknad ja seejärel avada uuesti ning seejärel ID-kaardiga siseneda.

Kommentaarid

Toomas

Toomas

Medal_bronze_2 Veteran 2 564 punkti

Kategooria: Arvutid