Kuidas valida majale õiget värvitooni

Kirjutas varvitudlaud

 (0 korda hinnatud)

Ükskõik, milliseid materjale või kattesüsteeme sa kasutatud, värvide kooslus mõjutab alati paigast tekkivat üldmuljet.Ilma värvita oleks meie elu hall ja igav. Värv loob meeleolu, annab identiteedi ja suuna. Värv kannab kõrvuti pealispinna kaitsega ka olulist kujunduslikku rolli ja loob mulje. Ükskõik, kui tugevat muljet mõni värvitoon ka ei avalda, on tellijatel, kujundajatel, ehitajatel ja kõigil teistel osapooltel keeruline üksteise soove kirjelduste põhjal mõista ja silmadest lugeda. Siin pakuvad tõhusat abi värvitoonide kollektsioonid.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • jalutuskäik looduses
  • värvikaart
1
Värvitooni valimisel tasub jälgida loodust ja temalt õppust võtta. Looduses näeme oma teekonnal piiramatul hulgal värve: kuuseokste sügavat rohelist, männitüve punakaspruuni, kivide halli ja pohlade punast. Värvitoonide hulk looduses on piiramatu, kuid ikkagi tunduvad nad kõik omavahel sobivat ning harmoonias koos eksisteerivat.
2
Kui sa soovid et su maja sulanduks ümbritseva keskkonnaga kasuta tumedamaid toone, need sulandavad sinu maja ümbritseva loodusega. Heledamad toonid aga lasevad majal paista suuremana ja toovad ta tumedast metsaalusest paremini välja.
- männikusse sobivad paremini punakaspruunid või paksu puukoore hallid toonid
- kuusikusse tumedad pruunid või rohelised toonid
- kaasikusse heledamad rohelised, hallid ja beežid toonid
3
Kui sa soovid värvi mis eksponeeriks puitu võimalikult loomutruult vali pinnatöötlusaineks läbipaistev puidukaitseaine. Kasutades läbipaistvat puidukaitseainet jääb lõpptulemust mõjutama ka pinna alt kumav puidu enda toon, töödeldava pinna poorsus, kasutatud toode ja töötluskordade arv.Kõiki värvikaarte ja toone mida varvitudlaud.ee oma töös kasutab on võimalik leida suurematest ehituskauplustest.

Nipid ja hoiatused

  • Kui sa soovid maja ühtsele ja rahulikule väljanägemisele anda väikest aktsenti, värvi maja ukseavad ja aknad värvikaardi kirkamate toonidega.
  • Ära vali maja suurtele pindadele liiga kirkaid värve. Suvel keset lillemerd võib tibukollane majavärv tunduda väga omapärane ja kaunis, kuid talve saabudes võib see välja näha nagu "Stockmanni hullud päevad"

Kommentaarid