Kuidas töötab partnerturundus ehk affiliate marketing Eestis

Kirjutas raidot

 (4 korda hinnatud)

Partnerturundus ehk inglise keeles affiliate marketing (rohkem informatsiooni http://en.wikipedia.org/wiki/Affiliate_marketing) on lihtsalt öeldes turundusmeetod mille tulemusena teised jagavad sinu toodete/teenuste kohta informatsiooni ja reklaamivad neid erinevates võrgustikes. Vastutasuks saavad nad osa müügitulust (tavaliselt 1-10%). Eestis on partnerturundus veel vähe arenenud ja meil puudub palju pakkujaid. Kõige rohkem Eesti ettevõtete pakkumis omab pay4results võrgustik (maailmas http://www.clickbank.com/) ja kõige populaarsemad on kiirlaenude pakkumiste reklaamimine.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • internet
  • veebileht/online reklaamkanal
1
Registreerige ennast Pay4results võrgustikku (inglise keeles FOR PUBLISHERS & AFFILIATES alla).
2
Valige endale pakkumiste alt sobiv teenimisvõimalus (Pay4results keskkonnas avaneb "Pakkumised" lehekülg peale registreerimist. Teeme ülevaate näidetega, kuidas lisada Eesti kiirlaenu pakkuja Ferratum pakkumist oma kodulehele.
3
Sobiva pakkumise leidmisel (meie puhul Ferratum), vajutage pakkumise peale ja valide Meedia tüüp ehk mille abil soovite oma kodulehel pakkumist kuvada. Näites valime Banner ehk bänneri. Peale valiku tegemist vajutage "Taotle". Paari tunni jooksul peale toatlust jõuab teieni teade, kas olete sobilik reklaamija.
4
Peale kinnitust avage uuesti "Pakkumised" leheküljel konkreetne pakkumine ja valige Loovlahendused. Näiteks Ferratumi puhul avame bänneri loovlahenduse, mis annab koodi "<a href="http://pay4results24.eu/?a=101&c=2712&s1=" target="_blank"><img src="http://s1.pay4results.ee/c/168/728x90_ee.gif" width="728" height="90" border="0"></a>". Antud kood tuleb paigaldada oma kodulehele. Peale koodi paigaldamist kontrollige, et see viib õigele lehele.
5
Konkreetse Ferratum pakkumine on "Promote Ferratum Estonia and get paid 2 EUR for every approved loan application + 10 EUR new client bonus." ehk iga külastaja saatmisel Ferratumi leheküljele, kes saadab laenutaotluse, lisandub teile 2 EUR. Kelle eduka laenutaotluse puhul lisandub teile 10 EUR suurune rahasumma.
6
Jälgige hoolega oma külastuste eelistusi. Paremaid tulemusi andvad pakkumised tõstke rohkem esile ja katsetage, millistele pakkuja sisulehtedele suunamine annab paremaid tulemusi. Näiteks Ferratumi puhul on võimalus katsetada, kas rohkem laenutaotlejaid toob külastaja suunamine esilehele või väikelaen sisulehele, mis annab ülevaate väikelaenu klienti huvitavast informatsioonist (näiteks kui sinu kodulehe sisu räägib väikelaenudest).

Nipid ja hoiatused

  • internetiturunduse õppimine aitab suurendada enda veebilehe külastatavuse arvu
  • mida rohkem seondub veebilehe sisu pakkumisega, seda suurem on tõenäosus saada klient

Kommentaarid