Kuidas kaitsta maja välisvoodrit niiskuse eest

Kirjutas varvitudlaud
Article870587157aG5Gi8

 (1 kord hinnatud)

Niiskus põhjustab puidu mängimist ja pragunemist- see muutub haigustele vastuvõtlikuks.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • asjalik infomaterjal
  • krunt
  • pintsel
  • värv
  • www.varvitudlaud.ee
1
Välitingimustes peab maja vooder olema töödeldud viimistlusvahenditega millel on vett tõrjuvad omadused, kuid mis siiski lasevad niiskeks muutunud puidul kuivada. Vältima peab liiga tihedaid ja läikivaid värve, sest need kooruvad ja pragunevad kiiresti. Osad poes müüdavatest puidu viimistlusvahenditest sisaldab juba seente ja vetikate tõrje vahendit. Need põhinevad enamasti fungitsiididel mis baseeruvad vasesooladel ja on kahjulikud paljudele seenorganismidele. Arvestama peab aga välisvoodri puhul sellega, et aja jooksul vooder välistingimustes niikuinii mängib, tekivad praod ja lõhed mis lõhuvad puidu pealmise kaitsekihi ja tekkinud pragude kaudu võib puit nakatuda. Seepärast on väga oluline puidu kaitsekihti aegajalt uuendada.
2
Keskmiselt soovitavad puiduvärvide tootjad teha kerge sanitaarremont või täiesti korralik uuendus puidule ca iga viie aasta tagant. Puit on siiski looduslik materjal. Meie kliimas on niiskuse ja temperatuuri režiimide vaheldumine nii suur, et tahes tahtmata puit paisub ja kahaneb. Värvid on aga enamasti polümeeride baasil ning nende elastsus ja puiduga kaasa mängimine aja jooksul väheneb kuni lõpuks sootuks kaob.
3
Hetkel on käes sügis ja viimane aeg oleks vaadata üle oma maja või kuuri puitfassaad. Enne kui hakkate tegema värvimistöid, kalkuleerige läbi erinevad lahendused. Odava värviga katmine võib tuleviku perspektiivis kalliks osutuda sest ei pruugi korralikult nakkuda aluspinnaga, pole piisavalt fungitsiidne, pole piisavalt elastne, on liiga õhukese või paksu kihiline, pleekub kiiresti jne... Kallim fungitsiididega värv ja täis lahendus, (st. aluspinna korralik puhastamine ja karestamine, vajalike kohtade immutamine, sõltuvalt viimistlusvärvi tüübist võib olla ka kruntimine ja lõpuks värvimine 2 kihti) on aga jälle korralik väljaminek aga samas kindla peale minek.
4
www.varvitudlaud.ee soovitab - Kaaluge ja kalkuleerige läbi voodrilaua välja vahetamine. Soetage juba tehases krunditud ja värvitud voodrilauad. Paigaldage seina ja kevadel värvige veel korra üle. Järgmised viis aastat on jälle muretud.

Nipid ja hoiatused

  • Kui hakkate sügisel voodrilauda värvima siis kindlasti kuiva ja sooja ilmaga. Laudist seinas värvides võib ootamatu vihmasadu rikkuda kogu töö. Kui aga tahame laua seinast eemaldada ja teha värvimistööd kuuri katuse all võib probleemiks osutuda
  • Värvimistööde teostamisel jälgi, et oleks ilus ilm

Kommentaarid