Kuidas valida õige kiirlaenupakkuja

Kirjutas raidot
Article2423883942w7oUem

 (1 kord hinnatud)

Laen ja selle taotlemine on juba oma olemuselt tegevus, mis tekitab ebamugavust, kahtlusi pakkuja ja oma teadmiste osas. Viimastel aastatel on Eesti turu vallutanud kiirlaenud . Laen, mille kohta kasutatakse termineid väikelaen, tarbimislaen, sms-laen jne. Teeme ülevaate, kuidas neid taotleda.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne
1
Kasutage parima laenupakkumise leidmiseks kvaliteetseid võrdlusportaale - olgu selleks rääkivate loomade reklaamikampaaniat tegeva Vivuse laen, hoopis "piiks, piiks raha tuleb" kampaania smsraha.ee ettevõtte või koguni tuntud brändiga BigBank, kes oma kiirlaenu toote väikelaenuks nimetas[/url]. Kiirlaenude võtmise nõuandeid on vähe. Googledada "laen" oskavad kõik aga mida tegelikult hoolega silmas pidada, see on omaette kunst ja vähesed teavad seda. Kasutage parima laenupakkuja leidmiseks väikelaenud võrdlusportaale. Näiteks kiirlaenud.ee, parimintress.ee, intress.ee mõnda teist portaali. Keskkonnad teeevad ülevaate erinevatest pakkujatest, nende intressidest, väljastatavatest summadest ja muudst kasulikust informatsioonist.
2
Tutvu seaduste ja googledage kohtulahendeid - City Õigusabi kirjutas kasuliku artikli riigikohtu lahendist, mis aitab kiirlaenude tühistamise kohtus. Näiteks otsustas Riigikohus 2014 märts, et kui krediidikulukuse määr on üle kuue korra suurem Eesti Panga keskmisest, siis on tehing tühine. Varasemalt oli riigikoht lahend poolte kohustuste kohta krediidi kulukuse määraga keskmisest kolm korda üle Eesti Panga määra. Rohkem saab lugeda City Õigusabi artiklist http://www.cityoigusabi.ee/et/news/97/Kiirlaenude-tuhistamine-Riigikohtu-lahend-holbustab-kiirlaenude-kohtus-tuhistamist.
3
Jälgi reklaamiseadust - Riigikogu on viimase aasta jooksul võtnud vastu ja arutanud mitut uut reklaamiseadust kiirlaenude raamitlemiseks. Jälgi kindlasti hoolega, et ettevõtte oleks seaduse jälgija, sest seaduse mittekuulekus võib tekitada ka hoitavaid toone tema ettevõtlikuse seaduslikkuses. Näiteks uue reklaamiseaduse järgi peab tarbijakrediidi reklaam olema vastutustundlik ja tasakaalustatud ega tohi kallutada tarbijaid läbimõtlematult laenu võtma.

Kommentaarid