Kuidas valida laste mänguasju

Kirjutas raidot
Article3426549991ZuacN7

 (3 korda hinnatud)

Laste mänguasjade valimine tundub oleva esialgu lihtne tehevus aga kui valdkonda süveneda siis selgub, et mänguasjad on väga erinevad. Laste mänguasjad võivad olla innovaatilised ja arendavad kuni selleni välja, et võivad saada sinu lapsele eluohtlikuks. Väga suure laste mänguasjade valikuga võib nende valimine olla vägagi keeruline protsess. Millised on aga sinu jaoks kõige tähtsamad omadused mänguasjade juures nende valimisel?

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne
1
Uuri välja enne ostmist lapse huvid ja arvesta nendega - Imikud ja nooremad lapsed õpivad pidevalt midagi uut maailma kohta. Neile meeldivad mänguasjad, mida saab puudutada, pressida, mis on visuaalselt värvilised ja mis teevad häält. Neile pakuvad eriti huvi ja neid lõbustavad eredat värvi ja häält tegevad Mänguasjad. Samas koolieelsed lapsed omavad palju energiat ja tahavad uusi oskusi omandada. Neile meeldib joonistada voolida ja üldiselt luua asju. Kasutada oma kujutlusvõimet. Vanematele lastele meeldivad "realistlikumad" mänguasjad. Neile meeldib keskenduda oma lemmik tegevustele. Imiteerida moodi ja televiisoris nähtut.
2
Vali ohutud mänguasjad - valimaks ohutuid mänguasju, mis oleks samas ka meelelahutuslikud ja arendavad uuri mänguasjade väikeseid osasid. Vaata, kas ei ole teravaid nurkasid. Veendu mänguasjade ohutusnõuetes ja selles, et ostaksid usaldusväärse müüa käest. Tuleks veenduda, et mänguasjad on ka pestavad, et neile ei koguneks liigselt pisikuid. Veenduge samuti mänguasjade materjali/värvi ohutuses. Mänguasjade informatsiooni on rohkem ka Tarbijakaitse leheküljel.
3
Vaadake ka arendavaid mänguasjasid - mänguasjad võivad olla harivad/arendavad mitmetel eesmärkidel. Arvestage sellega ja otsige vastavalt vanusele selles vallas silmapaistvaid mänguasju ka nn tavamänguasjadele vahelduseks. Näiteks Balti riikide pedagoogid on ühises koostöös loonud mängude seeria "Tunnid rebasepoiss Bonniga", mida kasutavad mitmed Eesti, Läti ja Leedu pedagoogid. Mänguasjad on ka saadaval Eestis.
4
Osta mänguasju koos lapsega - laste huvidega tuleks kindlasti arvestada mänguasjade valikul aga kes teaks paremini oma huvidest kui laps ise? Võta laps kaasa ostmisele või näita talle erinevaid mänguasjade pilte. Otsustage koos mida osta ja õpetage talle valikute tegemist.

Arendavate mänguasjade seast on hea valida ka erinevaid Montessori mänguasju.

Kommentaarid

raidot

raidot

Medal_silver_2 Algaja 240 punkti

Kategooria: Hobid ja mängud