Foorumi postitused kasutaja Toomas poolt

28 teemat, 89 postitust
Äri » Majandusaasta aruande elektrooniline esitamine
Justiitsministeeriumi e-aruandluse ajaveebis on artikkel majandusaasta aruande elektroonilisest aruandest ja selle uue korra kehtestamisest. Eesti e-riik on jälle samm lähemal, kuidas vähem paberit määrida. Sellega seonduvatel teemadel arutleme siin.
Blank
Kuidas.ee uudised » Kuidas.ee on avatud!
@krants, see on hea tähelepanek küsimise kohta. Võimalik põhjus on see, et vastus leitakse enne mujalt kui küsimusele vastuseks artikkel kirjutatakse. Teisalt nõuab küsimine kasutajaks registreerimist, mis paljudele vastukarva on veebilehtede puhul (kuid selleta me Kuidas.ee-s ei saa). Muidugi võib öelda seda, et Kuidas.ee on veel noor ja kasvav. Lisaks kas inimesed on ikka kindlad, et artikli kirjutab keegi "tarkade klubist" ehk piisavalt pädev inimene ehk kas siis vastuse ootamine on ootamist väärt?

Mis puutub reklaami, siis reklaamiteooria kohaselt tuleb toodet reklaamida inimesele kolme kanalit pidi, siis jääb see inimesele meelde. Kuidas.ee puhul pole tegu aga tavapärase tootega, millel kiire tõus peaks olema, vaid leheküljega, mille väärtus kasvab aja jooksul. Kui õpetus on kord lisatud, jääb ta sinna võib öelda, et igaveseks. Kui meil oleks suur reklaamieelarve, tähendaks see ka suuri üle lehe kõmisevaid reklaame õpetuste juures, et reklaamikulu tasa teenida, kuid seda me tahame heade õpetuste juures näha kõige vähem. Kuidas.ee on leht, mille inimesed ise enda jaoks avastavad, kel huvi, jääb pikemaks, teretulnud on kõik.

Oleme uhked juba praegu liikmeks registreerunud kasutajate üle. Hetkel iga registreerunud liikme kohta on avaldatud keskmiselt 1,15 artiklit, mis on tulemus, mida meile pole millegagi võrrelda, saame võrrelda, kas see hakkab kasvama või langema. Senise küsitluse põhjal on peamiseks kirjutamise takistajaks olnud kartus õpetust avaldada - kes teab, kas ma ikka kirjutan õigesti, või et ei oska millestki kirjutada - siin aitaks kaasa eelkõneletud küsimise sektsioon. Kolmandaks nimetatakse ajapuudust. Igal juhul suur kiitus kõigile, kes on leidnud aega ja perspektiivi praeguseks juba Kuidas.ee-s õpetus avaldada.

Suurematele rahvastele on omane, et kõiki tooteid ja teenuseid pakutakse omas keeles. Eesti keele rääkijaid võrreldes suuremate rahvastega pole palju (~900 000), on tendents, et ollakse leplikud kasutama ka muu(inglis)keelseid internetiteenuseid, see viib inimesed Eesti veebilehtedelt paljudele maailmas leiduvatele veebilehtedele laiali. Kuidas.ee üheks eesmärgiks on ka eesti keele ja kogukonna säilitamine ja omamoodi õpetamiskultuuri ning kasuliku info vahenduskeskkonna hoidmine. Kui leiame sobiva koha, lisame ka rukkilillepärja motiivid lehele:) Hea on saidihaldurina märkida, et riikide list, kust Kuidas.ee-d on vaadatud, on meeldivalt pikk (ehk mujal ilmas olles kodumaa lehti ikka vaadatakse).

Teades tendentsi, et rahvaajakirjandus ja enese ekspertiisi levitamine internetis on tõusvad trendid, olgu Kuidas.ee kõigile üheks heaks vahendiks selle teostusel.

Mõnusat õpetamist!

Blank
Kuidas.ee uudised » Kuidas.ee meedias
Kuidas.ee on täna toodud välja Digitarga blogisissekandes.
Blank
Kuidas.ee Tagasiside ja Ettepanekud » Kuidas.ee küsimused!
See on hea tähelepanek - võibolla ei osatagi millestki kirjutada, ent kui artikkel on tellitud, hakkab mõte kohe liikuma - äkki mina oskan? Kas nii tellimise, juba tellitud artiklite kui ka nende kirjutamise võimalus peaks olema näiteks kohe esilehel? Või oleks mugavam selguse huvides eraldi sakk "Telli/kirjuta"?
Blank
Arvutid » UUS Internet Explorer 8 - ettevaatust kasutamisel!
Tere,

Kindlasti kõik teie teate, aga kirjutan igaks juhuks ka mustvalgele IE8 eripära, et kui oled korra kusagile sisse loginud, siis teises vahekaardis või uues IE aknas sama lehte avades, ei pea uuesti sisse logima, sest logisid juba sisse teisest aknast ja seda peetakse meeles (ühendatud sessioon). Pange tähele, et sessioon jääb kehtima ka uues IE aknas. Ühe sessiooni jooksul peetakse meeles ka ID-kaardi PIN koodi, uutele ID-autentimist nõudvatele lehtedele sisenemisel võidakse küsida vaid kasutaja serti või kasutajanime (nt pangas), pärast selle määramist minnakse otse edasi, PIN koodi uuesti ei küsita.

Uut sessiooni, kus midagi eelmisest sessioonist kaasa ei võeta, saab ise alustada valides Fail -> Uus seanss (teistel brauseritel polevat sellist võimalust, räägib Microsoft), käivitades Run realt: iexplore.exe -nomerge või tehes ikooni töölauale IE jaoks ja sihtüksuseks määrata koos jutumärkide ja parameetriga (asukohaks määra see, kuhu Sul IE8 on installitud): "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" –nomerge , ilmselt kõige mõistlikum variant.

Väljalogimisel jms sessioonid küll lõpetatakse, kuid arvuti juurest ära minnes tuleb ise seista hea selle eest, et ei jätaks ennast kusagile sisse loginuks (nt pankadest teha "Logi välja" kui enam ei kasuta). Siis tuleb sisselogimiseks alustada uut sessiooni (vanas enam ei lubata) ja seega küsitakse ka PIN-koodi uuesti.

Selline ühendsessioon ei ole brauserite hulgas midagi eripärast, nt Mozilla Firefox-il on selline funktsioon juba pikalt. Panna tähele, et nüüd siis ka IE-l.

Parimat,
Toomas
Blank
Kuidas.ee Tagasiside ja Ettepanekud » Mida peaks saama Kuidas.ee punktide eest?
Kuidas.ee-l on punktisüsteem. Artikli kirjutamine annab punkte, hindamine ja kommenteerimine annab punkte.

Mida peaks Kuidas.ee kasutaja nende punktide eest saama? On see raha? On see oma toote reklaam Kuidas.ee-s? Reklaam oma artikli kõrval? Kuidas.ee logodega vajalikke asju? Kuidas.ee administreeriva meeskonna liikmeks? Punktide eest peaks olema vääriline tasu, mille nimel punkte teenida.

Ps! Siin valesid vastuseid ei ole, kui idee tuleb, kirjuta teistelegi teadmiseks ja mõtlemiseks!
Blank
Arvutid » Arvutivõrgu loomine Windows 7
Vistas küsib igasee wifivõrku esmase ühendamise korral selle võrgu kohta, kas see on home, work või public location. vastavalt sellele määrab ka kas network discovery läheb peale või ei. Win 7 küsib seda?
Blank
Arvutid » digitalaudio salvestamine
Jõudsin kuskilt silmaga haarata, et keegi oli katsetanud sinna porti digisignaali saata, kuhu cd-lugeja ühendub, ja edukalt vist isegi. Seda peaks mõnelt DYI lehelt uurima. Võib isegi õnnestuda
Blank
Arvutid » digitalaudio salvestamine
Ilmselt küll. Ei suutnud leida ühtegi mõistlikku D/A konverterit, A/D konverterid paistavad laiemalt levinud olevat, samas muuta digiheli analoogiks, et ta analoogsisendi kaudu sisse saates jälle digiks muundataks ei ole vist hea idee (vb keegi teab täpsemalt). Ise vaataksin S/PDIF toega helikaardi poole, optilise kaabli input on nt sellisel http://www.markit.eu/ee/et/club-3d-theatron-dd-pci-sound-card/v2p535175c53, optiline või koaksiaal (traat) tuleb kodukinost välja?
Blank
Arvutid » digitalaudio salvestamine
kas line in port on arvutil? kui jah, sealtkaudu proovisid? heli kuulda oli arvuti kõlaritest?
Blank