Kuidas Optimeerida Oma Veebilehed Otsimootorite Jaoks

Kirjutas peeplaja

 (9 korda hinnatud)

Kui veebileht on Google otsitulemustes esimese 10 seas, tähendab see sulle hulka tasuta veebiliiklust. Millised on 3 kõige tähtsamat elementi veebilehtede optimieerimisel otsimootorite jaoks?

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt väljakutsuv

Vajalikud asjad

  • arvuti
  • internetiturunduse teadmised internetmarketing.ee lehelt
  • veebileht
1
Inimesed kasutavad interneti informatsiooni otsimiseks - kõik selge. Hea uudis ettevõtjatele ja internetiturundajatele on see, et otsimootorid suudavad tuua nende kodulehele kvalifitseeritud külastajaid. Kvalifitseeritud külastaja pole juhusurfaja, vaid keegi, kes on tulnud sinu veebile läbi teemakohase otsingu. Näiteks kui sinu veebis on eraldi lehekülg sülearvutite jaoks ning keegi, otsis Googles võtmasõna "sülearvutid" ning sattus sinu lehele, siis tegemist on väga kuuma prospektiga. See inimesel on juba soov ja vajadus sülearvuti järele, ning sattudes sinu lehele on hea võimalus, et ta teeb hinnapäringu või sooritab ostu.

Oma lehe otsimootorite jaoks optimeerimist saab võrrelda reklaamiga, mida näevad vaid inimesed, kes su tootest huvitatud on. Seega langeb ära küsimus, et kuidas leida meediumit, kus sinu potentsiaalsed kliendid su reklaami näha võiksid. Tegemist on kindlapeale minekuga.

Kuidas otsimootorid lehti järjestavad?

Iga otsimootor kasutab mõnevõrra erinevat algoritmi, aga teatud asjad on universaalsed. Peamine põhimõte lehtede järjestamisel otsingutulemustes on nende relevantsus otsitavale võtmesõnale. Kui keegi otsib sõna "arvutitarvikud", siis otsimootor püüab tulemused järjestada nii, et leht, mis kõige enam vastab sellele võtmesõnale, asetatakse esimeseks.

3 kõige tähtsamat elementi oma veebilehe optimeerimiseks
1. Viidete arv sinu leheküljele

Mida rohkem teisi veebilehti viitavad sinu koduleheküljele, seda rohkem see näitab otsimootoritele, et sinu veebileht on tähtis. Kui mitte keegi ei lingi sinu lehele, siis on loogiline järeldada, et selle sisu on nii vilets, et pole mõtet viidata.

Oma lehekülje positsiooni tõstmiseks otsimootorites peamine ülesanne on tekitada võimalikult palju linke teistelt veebilehtedelt sinu lehele. Kõige parem viis seda teha on luua oma koduleheküljele niivõrd väärt sisu, et inimesed vabatahtlikult hakkavad sellele viitama. See ei teki üleöö, ent on kõige kindlam pikaajaline strateegia. Hea mõte on ka hakata kirjutama regulaarselt artikleid, milles sisaldub ka link sinu veebilehele, ning neid artikleid levitada nii, et neid avaldataks teistel veebilehtedel. Selleks otsi üles vastavad artikliturunduse veebilehed (näiteks http://www.artiklid.eu), temaatilised foorumid ja netiväljaanded.

Pea meeles, et viite loomisel oma lehele kasuta ankruteksti, millele sa tahad, et sinu veebileht hea positsiooni saaks otsingutulemustes. Näiteks kui tahad optimeerida oma lehte võtmesõna "sülearvutid" jaoks:

Hea näide (ehk tee nii): <a href="http://www.firma.ee">Sülearvutid</a>
Halb näide (ära nii tee): <a href="http://www.firma.ee">OÜ Firma</a>
2
Veebilehe pealkiri on see, mida sa näed oma veebilehitseja (Internet Explorer, Firefox jne) ülal vasakus nurgas. Otsingutulemustes kuvatakse samuti lehekülge pealkiri tulemuste järjestuses. Veebilehe pealkirj on võtmetähtsusega ja see näitab just seda, et millest sinu leht räägib.

Kui soovitav võtmesõna esineb sinu lehekülge pealkirjas, siis see tähendab, et see leht on selle võtmesõna jaoks oluline. Hea mõte on lisada pealkirja mitmed erinevad võtmesõnad, aga on tähtis, et selle kogupikkus ei ületaks 60 tähemärki. Proovi luua lehe pealkiri ka sellisel moel, et see kutsuks enda peal klikkama.

Hea näide: <title>Sülearvutid. Parimad arvutid meilt.</title>
Halb näide: <title>OÜ Targad Masinad</title>

Selle näiteks esimene sisaldab kolme võtmesõna: "sülearvutid", "arvutid" ning "parimad arvutid". Hea mõte on lisada soovitud võtmesõnale omadussõna või mingi täiend, mida keegi samuti võib kasutada otsingus. Alumises ehk halvas näites on kasutatud ettevõtte nime, mis on täiesti kasutu, sest keegi seda ei otsi.
3
Kolmas oluline faktor on see, kui sageli esinev soovitud võtmesõna sinu lehekülge sisus. Väldi kujundusi, kus tavalist teksti polegi ning kõik on arvutigraafika (tekst on pildi kujul) või flash-lehekülgi. Otsimootorid suudavad mõista ja lugeda vaid tavalist teksti.

Kui sinu lehekülje sisus otsitavat võtmesõna ei leidugi, siis see näitab otsimootoritele, et see leht pole oluline selle võtmesõna puhul. Ideaalis esineb iga võtmesõna sinu lehel 2%...4% kogu teksti mahust (tiheduse mõõtmiseks on internetis mitmeid tasuta tööriistu, näiteks: http://www.submitexpress.com/analyzer/). Positsiooni tõstmisele aitab kaasa, kui soovitud võtmesõna esineb lehel ka rasvases kirjas (bold), erinevates suurustest pealkirjades (ehk headings: H1, H2, H3 jne) ning lehe sees esineb viide mingile teisele lehele sinu veebis, kus ankrutekstina kasutatakse võtmasõna.

Kasuks tuleb ka, kui võtmesõna, mille jaoks oma lehte optimeerid, esineb kohe lehe alguses - seda nimetatakse võtmesõna prominentsuseks. Hea mõte on lehe ülaosasse luua suurem pealkiri, mis sisaldab soovitud võtmesõna. Näiteks: Sülearvutid parima hinnaga.

Otsingumootorite jaoks optimeerimisel on mitmeid teisi faktoreid, aga need 3 on kõige olulisemad. Tee need 3 asja hästi ning sinu koduleht tõuseb otsingutulemustes 30 päeva jooksul.

Vaata ka seda õpetlikku videot: http://internetmarketing.ee/otsimootoritele-optimeerimine/ ja seda terviklikku optimeerimise õpetust: http://internetmarketing.ee/veebielemendid-otsimootorite-optimeerimisel/

Nipid ja hoiatused

  • Loe internetmarketing.ee lehte tasuta internetiturunduse nõuanneteks

Kommentaarid