Kuidas Kohtingul Jää Murda

Kirjutas ervin
Article18037223447SJdP5

 (20 korda hinnatud)

Kohtingule minnes lähed otse teadmatusse, sest sa ei tea, mis saama hakkab. Ära kangestu ja jää piinlikku olukorda, õpi plaanitult jääd sulatama.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • enesekindlus
  • hea huumorimeel
1
Vali kohtinguks tegevused, mis soodustaks vestlemist. Kino, teater, muusikakontsert ei ole esmakohtinguks parimad valikud, kuna enamuse ajast veedad sa siis vaikides etendust vaadates ja ei saa teisega rääkida. Mine lõbustusparki, loomaaeda, muuseumisse, vabaõhufestivalile jms, kus vestlus on vajalik.
2
Heida nalja, kuid üldistel, lihtsatel teemadel. Ära tee teiste üle nalja, samuti ei tohiks teha poliitilisi nalju või rassistlikke. Võid naljatamisest loobuda, kui tunned end seda tehes väga ebamugavalt, põhiline on, et jääksid loomulikuks.
3
Küsi küsimusi ja näita üles huvi teise osapoole vastu, kuid ettevaatust - ära muutu liiga kiiresti liialt isiklikuks, see võib jätta nuhkiva mulje ja teise ära hirmutada. Töö, lemmikloomad, muusika, linnad jms eelistused ja maitsed on turvalised teemad. Proovi rääkida teemadel, mille kaudu saaksid teise iseloomuomaduste kohta rohkem teada.
4
Planeeri kohtingut veidi ette. Varu mõned hädaabiteemad juhuks kui peaks tekkima ebamugav vaikusehetk. Sa ei pea alati kohe rääkima hakkama, kui on vaikusehetk, lihtsalt tunneta, millal see on piinlik, jälgi teise käitumist. Hädaabiküsimused: "Mis on su lemmik film?", "Millist muusikat kuulad?", "Kui peaksid olema mõni kuulsus/loom/auto, kes sa siis oleksid ja miks?"
5
Ära kekuta ja ära kurda, hoia vestluses alati positiivset tooni, tekitab sooja tunde.
6
Kuula, mitte ära lihtsalt kuule. Kuulamine on oluline näitamaks teisele, et hoolid, mis ta räägib, ja mõtled temaga kaasa - sedasi tunneb ta end tähtsana. Võid juhtida teist endast rohkem rääkima, aktiivselt kuulates peaks see hästi õnnestuma.

Nipid ja hoiatused

  • Nagu kohtamisel ikka, hoia hingeõhk ja iseend samuti värskena.
  • Ära ole liialt pealetükkiv, tunneta olukorda.

Kommentaarid