Kuidas Kirjutada Cvd

Kirjutas Razer
Article4278970813GItjQg

 (9 korda hinnatud)

Teie CV ei pea olema põhjalik loetelu kõigist kunagi peetud töökohtadest. See on vahend enda müümiseks tööturul, mille eesmärk on anda lugejatele kiire, aus ja lööv ülevaade Teie oskustest ning sellest, kust tulete ja kuhu lähete. Kui see aitab Teil leida töökoha, on ta oma ülesande täitnud.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Keskmiselt lihtne

Vajalikud asjad

  • aeg
  • arvuti
  • printer
1
Valige hoolikalt märksõnu, et tuua välja selgust, teadlikkust ja innukust. Hea õnne korral saab Teie CV tulevase ülemuse 10-sekundilise tähelepanu osaliseks. Suunake tema silmi teadlikult. Mõned löövad märksõnad: kiire kohanemine, analüüsivõime, koostöö, teadmiste rakendamise oskus, arenemisvõime, algatusvõime, sihikindlus, veenmisoskus.
2
Jätke välja üleliigsed või mittemidagiütlevad sõnad nagu "see", "seal", "on olnud" ja "olin vastutav". Näiteks "korraldasin kontoritööd" on palju selgem kui "vastutasin kontoritöö korraldamise eest". Jõulisemad märksõnad ja täpsed kirjeldused jätavad Teie CV-st parema mulje.
3
Alustage iga lauset löövalt.
Väljenduge lihtsalt. Näiteks "utiliseerisin" asemel kirjutage ikka "kasutasin".
4
Oma praeguse töö kohta kasutage olevikuvormi, eelmiste töökohtade puhul aga minevikku.
5
Laused olgu lühidad. Näiteks kui vahetate eriala, võiks põhjenduse esimene lause olla "Soovin üle minna ja alustada karjääri .... alal". Ärge seletage pikalt oma saavutustest, vaid lühike mõjus lause annab parima ettekujutuse Teie oskustest.
6
Proovige ise olla tööandja. Mida Te sooviksite teada?
7
Kuidas Teie oma tulevasel ametikohal saate mõjutada oma tööandja üldist edu? See läheb korda igale tööandjale.
8
Milline oleks Teie "liftiesitlus"? Kui juhtuksite tulevase tööandjaga liftis kokku saama, siis kas jõuaksite end enne lifti kohalejõudmist kolme-nelja lausega kirjeldada ja seejuures ka muljet avaldada?
Mõelge sellele. Kui suudate selle välja mõelda, jätke igast lausest välja sõna "mina" ning "voila!", see koht ongi Teie.

Nipid ja hoiatused

  • Liiga isiklik info. Raske lapsepõlv, soolised ja usulised eelistused jms ei ole CV teemad.
  • Liiga pikk. Kui Teie karjäär ei mahu ära kaheleheküljelisele CV-le, siis looge dokument, mis peegeldab pigem Teie kogemusi ja saavutusi. Ärge vähendage teksti lühendamiseks kirja suurust, sest muidu on seda raske lugeda.
  • Liiga üksluine. Ärge lähtuge vaid CV kirjutamise kondikavast. Teiste kandideerijate ees annab alati eelise omapära: tooge välja mingid erilised saavutused, Teie töö tulemusel kasvanud protsendid, kasumid, võidetud auhinnad jms.
  • Odav paber. Ärge hoidke raha kokku CV paberi pealt. Vaadake, et ei oleks kirjavigu ega kohviplekke. Paluge sõbral oma CV üle lugeda, sest sageli märkab värske silm vigu paremini.
  • Pidev vabandamine. Ärge tooge välja põhjusi, miks Te mingilt töökohalt lahkusite. Täiesti ülearused on fraasid "Ettevõte läks pankrotti", "Ülemus oli idioot" või "Tulin ära, sest maksti vähe".
  • Vale vorming. Kui otsite tööd alal, kus Teil puuduvad eelnevad kogemused, ärge kasutage CV kronoloogilist vormi. Funktsionaalse või oskustele suunatud CV kasutamisel saate esile tõsta oma vajalikud kogemused ning vilumused.

Kommentaarid