Kuidas Kütust Kokku Hoida

Kirjutas timothy

 (4 korda hinnatud)

Nipid kütuse säästmiseks.

Juhised ja sammud

Raskusaste: Lihtne

Vajalikud asjad

  • Auto
1
Sõida aeglasemalt! Sõida 90km/h õige kiirusega. 100 või 110 km/h sõites suureneb kütusekulu (olenevalt autost) märgatavalt.
2
Kontrolil rehvi rõhku! 10% liiga väike rehvirõhk põhjustab kütusekulu suurenemist ca 2%.
3
Kontrolli õhufiltrit! Must õhufilter takistab õhu pääsemist mootorisse, mis omakorda raskendab mootori tööd ja suurendab kütuse kulu. Kui käid auto regulaarselt hoolduses, siis ära filtri pärast muretse. Kui sul on aga vanem auto ja regulaarselt täis-hoolduses ei käi, siis tasub sellele tähelepanu pöörata.
4
Lülita välja mittevajalikud lisaseadmed! Näiteks osadel autodel on konditsioneer automaatselt sisse lülitatud ka siis, kui väljas on külm. Kui võimalik lülita see välja. Samuti võimasad lisatuled ja helisüsteem tarbivad arvestatavalt elektrit. Elektri saamiseks peab mootor jällegi lisatööd tegema ja generaatorit ringi ajama.
5
Kasuta õige laiusega kumme! Laiematel kummidel on suurem veeratakistus ja seega suurendab jällegi kütuse kulu.
6
Tee auto kolast tühjaks! Kergem auto kulutab liikumiseks vähem kütust.
7
Linnas sõites võid kütust kokku hoida valides pikema kuid vähemate ummikutega marsruudi.
8
Ära jäta pakiraami katusele, kui sa seda ei kasuta. Pakiraam suurendab oluliselt auto tuuletakistust (Eriti suurel kiirusel).
9
Pidurda käiguga. Kui näed eemalt juba, et foor on punane, siis ära võta käiku välja vaid lase kaas lahti. Sel juhul uuema auto mootor ei võta üldse bensiini. Niisama tühikäigul veeredes peab mootor ennast töös hoidmas ja tarbib ikkagi bensiini.
10
Kui pead kohapeal seisma rohkem kui minuti, siis lülita auto mootor seisma. Näiteks rongi ülesõidul oodates.
11
Autoga sõitmist alustades ei ole vaja lasta autol kohapeal soojeneda vaid alusta vaikselt sõitu. Sõites soojeneb auto kiiremini ja sa ei kuluta ka ilma asjata kütust.

Kommentaarid

timothy

timothy

Medal_silver_1 Uustulnuk 64 punkti

Kategooria: Autod